strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

5 причин чому міста – це ключ до вирішення питання зміни клімату

Міста - ключовий фактор у боротьбі зі зміною клімату Саме там проживає більша частина населення, там обертається більшість грошей, там викидається найбільше шкідливих речовин. Мери наголошують, що допоки центральна влада розмірковує, що ж робити, міста повинні діяти.

Ось 5 причин чому міста – це ключ до зменшення кількості викидів та захисту людей від наслідків зміни клімату.

1) У містах живуть люди…

54% населення сьогодні проживають у містах. До 2050 року кількість тамтешніх мешканців зросте на дві третіх, до кінця сторіччя – на 90%.

Приріст населення в основному найінтенсивніше відбуватиметься в Азії та Африці, а згідно з даними ООН лише з однієї Індії до 2050 року в міста переберуться 400 мільйонів людей. У Китаї нараховуватиметься мільярд жителів – 70% людства.

2) … і псують навколишнє середовище

Пак Вонсун стверджує, що у 80% всіх забруднень винні саме урбаністичні зони. Тамтешній народ працює на заводах, достатньо заробляє й скуповує автомобілі та нові речі.

3) Ці зони надзвичайно вразливі

Сила-силенна людей стікається до міст в надії покращити життя, багато хто так і залишається жити в переповнених дешевих комунальних житлах.

Їм загрожують підвищення рівня моря, повені, шторми. За словами Хьосуна Лі, віце-голови Міжурядової ради зі зміни клімату, найбільше постраждають люди, які не мають значних статків.

4) Містам необхідна інфраструктура

Міста змушені інвестувати в транспорт та енергетичну галузь, адже населення все зростає. У керуючих два виходи. Що вони оберуть: приклад Лос-Анджелеса з його нескінченними автомагістралями чи чистенького Копенгагену, де майже половина людей їздить на велосипедах?

Читати також:  Чому б не вчитися у найкращих?

5) Менше слів – до справи

Мерів від щоденного втілення покращень ніхто не звільняв. Міста достатньо багаті із морем можливостей.

Девід Кедмен (David Cadman), який покидає пост президента Світового конгресу Міжнародної ради щодо місцевих ініціатив у сфері навколишнього середовища, кусає лікті. Ось що він заявив напередодні переговорів ООН щодо зміни клімату: «У Парижі міста будуть вимушені стати перед центральною владою і заявити: « Нам ніколи чекати, допоки ви підготуєте папери ».

Для КліматІнфо переклав та підготував ]]> Олександр Юрчишин ]]>

Редактор: Юліана Зелена

Поділитись в соціальних мережах: