strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

6 порад для «кліматичних песимістів»

Зупини зміну клімату, доки вона не змінила тебе Статті про зміну клімату мають знаходити свою сприйнятливу зростаючу аудиторію. Дивлячись на сильну спеку та посухи, важче, ніж коли-небудь, заперечувати, що відбувається щось зловісне. До того ж, кліматологи постійно публікують результати своїх праць та досліджень. Результати не можуть не викликати реакцію.

Проте будь-який фахівець з питань комунікацій скаже Вам: те, що людина говорить і те, що людина чує — часто абсолютно різні речі. Наразі фахівці з Єльського університету розділили аудиторію на шість різних категорій:

  1. Стривожені (кліматичними змінами; категорія «кліматичних активістів»)
  2. Стурбовані (нервові, сподіваються, що хтось працює над цим)
  3. Обережні (допускають наявність проблеми, але не впевнені)
  4. Відсторонені (замало думають на цю тему, тому не володіють власною думкою)
  5. Ті, що сумніваються (що зміна клімату відбувається і її причина — людство)
  6. Ті, що зневажають (докази процесу зміни клімату; категорія «кліматичних заперечувачів»)

Відчуття сильної спеки, посух та інших кліматичних явищ на власному досвіді, можливо, змусить перейти деяких представників Обережних та Відсторонених у категорію Стурбованих. Цим людям не стануть на заваді наступні поради для боротьби з новими турботами про зміну клімату:

  1. Створюйте громади  — це допомагає. Якщо вже існуючі організації дивляться «Фокс ньюс» (англ. Fox News), то ваша нова занепокоєність з приводу зміни клімату викличе певний когнітивний дисонанс. Це нормально, на початку ви будете трохи збентежені, як і щоразу, коли вмикатимете світло чи керуватимете автомобілем.
  2. Слухайте оптимістичні новини . Оптимістична, позитивна інформація про людство, про нашу здатність змінюватися, пристосовуватися, виживати і допомагати один одному переживати важкі часи можуть бути корисними у боротьбі з тривогою після ознайомлення з дещо пригнічуючими статтями про кліматоапокаліпсис, що вже настає. Хорошим прикладом є рядки з пісні Боба Марлі «Три маленькі пташки»: « Кожна дрібничка буде в порядку ».
  3. У проблем є рішення : знайдіть проблему на ваш смак, вирішіть її та розкажіть про це друзям. У своїй книзі «Спустошуючий період» (англ. Ravaging Tide) стривожений автор Майк Тайдвелл (англ. Mike Tidwell)  описує свою покупку печі, що спалює кукурудзяні зерна для опалювання будинку, і як після цього він розповів своїм сусідам, вони створили кооператив, що залучив місцевих фермерів та виборних посадових осіб. Його прості дії надихнули громаду. Інші приєдналися до громади, що підтримує програми сільського господарства, купили гібридні автомобілі або стали виробниками козячого сиру. Ці окремі вчинки мають незначний вплив на загальну картину клімату, але вони можуть зіграти важливу позитивну психологічну роль для Стривожених громадян. Але не переборщіть: не позбавте своїх близьких можливості задовольняти елементарні потреби в боротьбі за зниження цін на вугілля.
  4. Проводьте час з людьми з іншими інтересами . Деякі адвокати не хочуть мати друзів-адвокатів. Якщо вас непокоїть зміна клімату, безумовно, проводьте час з друзями, які займаються іншими заняттями, спортом, музикою, мистецтвом, будь-чим.
  5. Приєднайтеся до групи людей, що працюють над проблемами зміни клімату . Є групи, що працюють над проблемами зміни клімату, відкритого простору, транспорту та землекористування, питанням якості води та захисту дикої природи, вихованням молоді, і, звичайно, пропаганди екологічно дружньої політики. Перш ніж обрати групу, знайдіть час, щоб обміркувати власну теорію змін. Які зміни мають відбутися в суспільстві, щоб вирішити проблему зміни клімату? Хто має відповідати за соціальні зміни? Вам комфортніше працювати у внутрішніх стратегіях (робота з виборними посадовими особами) або у зовнішніх (тиск на корпорації для зміни їхньої ділової практики)? Ви хочете працювати зі зв'язком, технологіями, регулюванням, економікою або чимось іншим? Ви більше зосереджені на індивідуальних, громадських, чи правових діях, а, може, на національному законодавстві?
  6. І, остання, але не менш важлива порада: працюйте над фіксацією ціни на вугілля . Вся економіка світу повинна перейти на види палива з низьким рівнем вугілля. Найефективніший спосіб досягти цього — через ескалацію цін на вугілля, що робить альтернативи більш конкурентоспроможними. Зібрані доходи можуть бути повернуті споживачам у вигляді дивідендів, щоб зменшити витрати, понесені споживачами. 2 серпня 2012 р. конгресмен Джим Макдермотт (англ. Jim McDermott) запропнував Законопроект керування ціною на вугілля (англ. the Managed Carbon Price Act). Якщо вас непокоїть зміна клімату та її наслідки — докладайте зусиль, щоб підтримати подібні законопроекти та внести свій вклад у допомогу планеті.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Олександра Лиганенко

Поділитись в соціальних мережах: