strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

6 способів очистити повітря в домі

6 способів очистити повітря в домі

Натуральні і недорогі засоби для очищення повітря. Природні матеріали поглинають неприємні запахи і шкідливі речовини.

Дихаємо вільніше!

Дослідники вважають, що повітря всередині приміщення може бути в десять разів забрудненішим, ніж зовні. До цього призводять токсичні речовини в оселях, такі як: формальдегід, бензен. Їх можуть випаровувати меблі, килими, пластикові предмети та фарби. Ці речовини провокують головний біль, втому, задишку, алергічні реакції, а також поганий настрій. Можна придбати очищувач повітря, проте він споживає електроенергію, а це додаткові витрати.

Звісно, уникати речей, які випаровують шкідливі речовини з вмістом летючих органічних сполук, – найкращий спосіб розпочати очищення оселі. Але існує ще кілька природних засобів, що ефективно борються із забрудненістю, а також  прекрасно декорують приміщення.

Бамбук:

Бамбук очищує повітря У Кореї практично всюди для очищення повітря використовують бамбук. Власне, не сам бамбук, а його стебла. При високих температурах в спеціальних печах бамбук перетворюється на вугілля, яке працює як магніт для випарів та ароматів. Він добре адсорбує вищезгадані хімічні сполуки: формальдегід, бензен, аміак. Жителі Кореї, Китаю і Японії вже давно звикли використовувати спеціальні брикети з бамбукового вугілля для  нейтралізації неприємних запахів у кухні, санвузлах, коморах, а також у взутті. Наприклад, у Сеулі в офісах чи інших публічних місцях всюди можна побачити глиби бамбукового вугілля. Також їх продають в горшках з рослинами, очевидно, для кращого росту і розвитку рослин. На жаль, такого досі ніде немає в Україні.  

Соляна лампа:

Соляна лампа Такий спосіб очищення теж досить популярний в Кореї і стає все поширенішим у нас. Коли низьковольтна електрична лампочка нагріває сіль, її кристали вивільнюються в навколишнє середовище і зв’язують домішки в повітрі, випадаючи в осад. Таким чином, вони не можуть більше вільно циркулювати у повітрі всередині приміщення. Соляні кристали нейтралізують забруднення й токсини, мають терапевтичну дію. Завдяки будові кристалічної гратки сіль також зменшує вплив електромагнітного випромінювання, зумовленого роботою побутової техніки. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я внесла проблему електромагнітного забруднення до списку найактуальніших для людства. Радіологічні дослідження кам’яної солі показали, що, як і гірський кришталь, вона випромінює позитивну енергію.

Власники таких ламп більше не хвилюються через пил під ліжком, а також забувають про величезну кількість пилюки в повітрі (яку ми помічаємо в прямих сонячних променях).

Цинамон:

Кориця Цинамон, або ж корицю, зараховують до сімейства лаврових дерев. Дослідження показали, що аромат цинамону зменшує відчуття втоми, покращує настрій і підвищує уважність. Тому корицю можна використовувати як гідну альтернативу ароматизованим освіжувачам повітря , які нам пропонують у крамницях (а насправді, вони тільки псують повітря чисельними хімічними сполуками та канцерогенами). Закип’ятіть 1-2 ст. ложки подрібненої кориці на воді — і ваша домівка буде чудово пахнути .

Крім того, ви можете прикрасити помешкання різними декоративними композиціями з паличок кориці, зокрема такий прийом буде актуальним для різдвяних та новорічних свят. Звісно, в такому разі кориця менш ефективно очищатиме повітря, зате ваша оселя буде “з родзинкою”.

Свічки з бджолиного воску:

Свічка з пчолиного воску Тільки справжній бджолиний віск !!! Свічки мають бути виготовлені на 100% з бджолиного воску . Звичайні свічки, які продають в магазинах, роблять лише з парафіну, додаючи хімічні ароматизатори. Коли така свічка горить, всі ці токсини потрапляють у повітря. Натомість бджолиний віск при згорянні вивільняє негативно заряджені іони (як у соляній лампі), котрі очищують повітря. Хоча коштують такі свічки дорожче, але й служитимуть вони вп’ятеро довше і є значно кориснішими для здоров'я.

Окрім користі, свічки допоможуть створити романтичний настрій. В м’якому світлі полум’я оселя буде виглядати ще затишніше. Красивий підсвічник зі свічками теплого гірчичного кольору може стати цікавим акцентом в інтер’єрі.

Водний фонтан:

Водний фонтан І знову свою роботу тут виконують негативно заряджені іони, як і в соляних лампах і воскових свічках. Фонтани очищують повітря від бактерій, які зависають у ньому. Вода, що тече, зумовлює утворення негативно заряджених іонів – розірваних молекул повітря. Ці вільні частинки приєднуються до забрудників і осідають разом з ними, тому ми ними не дихаємо. Дослідники стверджують, що водяні фонтани такі ж ефективні в очищенні повітря як НЕРА фільтри. Також фонтани покращують мікроклімат приміщення, адже через системи опалення повітря в приміщеннях буває надто сухим.

У житлових інтер’єрах для економії площі водні фонтани переважно оформлюють у вигляді перегородки чи картини, в якій стікає вода. Таким чином, площа фільтрувальної водної поверхні може бути досить великою, тоді як сам фонтан залишиться компактним. Як основу для таких вертикальних фонтанів використовують кам’яну поверхню з візерунками й без них або ж скло. В громадських місцях ставлять і водні перегородки, і кам’яні пороги, які імітують природній куточок, також вода може бити струменем просто з отворів у підлозі.

Кімнатні рослини:

Кімнатні рослини Безперечно, це найпопулярніший і найтрадиційніший для нас метод очищення повітря, однак це не означає, що він менш дієвий. Дослідники з НАСА стверджують, що в’юнкі та квіткові кімнатні рослини (наприклад, мус і гербера ромашкова) можуть переробляти близько 87% токсичного повітря протягом дня, враховуючи чадний газ і цигарковий дим. Рослини мають природно закладену фільтраційну систему, яка вбирає шкідливі частинки і нейтралізує їх. Кімнати, в яких є рослини, мають наполовину менше мікробів в повітрі, ніж ті, в яких рослин немає. 

Читати також:  П’ять кімнатних рослин, здатних очищати повітря у приміщеннях

Отож, маємо аж 6 ефективних і, водночас, декоративних способів очистити повітря вдома і на роботі. Застосовуйте хоч всі одночасно!

Читати також:  Екологічні засоби для видалення плісняви: переваги та недоліки

Для КліматІнфо переклала Роксана Романів

Редактор: Анастасія Чабаненко

Поділитись в соціальних мережах: