strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Екологічні засоби для видалення плісняви: переваги та недоліки

пліснява Пліснява – докучлива проблема, якої хочеться одразу ж позбутися. На жаль, більшість рішень цієї проблеми, що широко використовуються, є ще більш докучливими, ніж сама проблема. Дезінфікуючі та відбілюючі засоби, інші специфічні продукти є шкідливими для вашого здоров’я та навколишнього середовища, а також ризикованими для допитливих домашніх тварин.

На щастя, природні та виготовлені власноруч засоби можуть дуже швидко та ефективно позбавити вашу оселю від плісняви.

Читати також: Як власноруч створити екологічні мийні засоби?

Оцет

Іноді старий перевірений часом засіб може стати найефективнішим. Один лише оцет може допомогти позбутися до 82 відсотків плісняви, якщо його розпилити та залишити діяти на ураженій поверхні. Дистильований білий оцет можна змішати з декількома краплями ефірних олій для досягнення кращих результатів та для уникнення неприємного запаху.

оцет Для швидкого та легкого очищення щедро нанесіть оцет на рушничок, що є під рукою, та протріть плісняву. Через кілька годин знову протріть ту саму ділянку, цього разу використовуючи вологий рушничок. Оскільки пліснява розмножується у вологому середовищі, пам’ятайте, що потрібно дати ураженій ділянці гарно просохнути та провітритися.

Також ви можете застосувати суміш оцту та харчової соди, змішавши їх у таких пропорціях: одна частка оцту на одну частку води, додаючи ще дві частки харчової соди на одну частку оцту. В результаті ви отримаєте густу пасту, яку можна нанести на уражені ділянки та залишити так до повного висихання. Після висихання просто зітріть пасту та за необхідності нанесіть її знову.

Переваги: Розчини, основою яких є оцет, є екологічними, нетоксичними, простими у виготовленні та використанні. Крім того, інгредієнти, необхідні для виготовлення таких засобів, можна знайти на вашій кухні, тож вам не треба буде витрачати гроші.

Недоліки: Неприємний запах може стати суттєвим недоліком, особливо при розпилюванні таких розчинів у великій кількості. Суміш оцту та соди також може вимагати значних зусиль при обробці великих поверхонь.

Ефірні олії

Легкий та набагато приємніший метод видалення плісняви у вашій оселі є використання ефірних олій. Олія чайного дерева є ефективним антибактеріальним засобом. Так, суміш однієї чайної ложки такої олії в поєднанні з двома склянками води може творити дива при видаленні плісняви із зараженої ділянки.

ефірні олії Це ж стосується й екстракту зерен грейпфруту, який є відомим протигрибковим та антибактеріальним засобом, який можна знайти в будь-якому магазині дієтичних продуктів. Змішайте десять крапель екстракту зерен грейпфруту зі склянкою води та залийте у пляшку-розпилювач, збовтайте та розпиліть на поверхні, де розмножується пліснява. Немає необхідності змивати цей засіб: чим довше він буде знаходитися на поверхні, тим ефективнішою буде його дія.

Переваги : Через свої природні властивості й екологічний склад ефірні олії є повністю безпечними як для людей, так і для тварин. Тож, якщо у вашій оселі живуть цуценяти, кішки або інші домашні тварини, то ефірні олії, мабуть, є найкращим засобом в боротьбі із пліснявою.

Недоліки : Яку б ефірну олію ви не обрали для боротьби із пліснявою, це може коштувати вам дуже дорого, особливо якщо пліснява почала розповсюджуватися на поверхні ураження.

Очищення сухим льодом

сухий лід Сухий лід (та його постійно зростаюча частота використання) також потрапив в наш список ефективних та екологічних засобів видалення плісняви. Очищення сухим льодом є природнім. Низька температура льоду в поєднанні з його ефективною дією вбиває практично усі існуючі спори плісняви на поверхні.

Переваги: Нетоксичний засіб, не потребує додаткових зусиль чи очищення, є високоефективним.

Недоліки: Може виявитись досить дорогим засобом для очищення невеликих поверхонь, потребує великої обережності при використанні.

Перекис водню

перекис водню Розпиліть розчин трьохвідсоткового перекису водню на ураженій пліснявою поверхні, залиште на десять хвилин, далі очистіть обережно поверхню - в таких спосіб ви позбудетесь плісняви за лічені хвилини. Ви можете досягти кращих результатів, додаючи оцет до суміші.

Переваги: Дуже ефективний, не потребує великих зусиль, легко зберігається в темному місці до наступного використання.

Недоліки: Хоча засіб і використовується в багатьох медичних та побутових виробах, проте якщо не очистити від нього поверхні належним чином, домашні тварини можуть отримати харчове отруєння.

Харчова сода

Ще одним зручним засобом для видалення плісняви є харчова сода, розчинена у воді чи оцті та розпилена по всій ураженій поверхні. Візьміть 2 або 3 столові ложки соди, змішайте з 2 склянками теплої води (добре перемішайте, інакше сода може забити розпилювач), далі повільно додайте одну склянку дистильованого білого оцту. Добре збовтайте, нанесіть на уражену поверхню, залиште на 15 хвилин та зітріть за допомогою губки. харчова сода

Для оброблення більш легких плям плісняви змішайте харчову соду з водою, щоб отримати густу пасту. Нанесіть на уражену поверхню та залиште до висихання, далі зітріть з поверхні. Харчова сода вбере усі небажані запахи та відбілить запліснявілі ділянки. Половину скланки соди засипте до раковини разом зі склянкою оцту - це допоможе позбутися плісняви у зливному отворі.

Переваги: Дуже дешевий засіб, який ви зазвичай можете знайти у себе вдома.

Недоліки: Ефективний засіб для використання лише на невеликих ділянках ураження пліснявою, на більших ділянках є менш ефективним. Також засіб очищає від плісняви ваші стіни, але не вбиває спори плісняви.

Усі вищезгадані засоби можуть використовуватися в боротьбі із пліснявою у вашій оселі лише на невеликих ділянках. Проте у випадку ураження пліснявою великих за площею поверхонь, будь-ласка, зверніться до відповідного спеціаліста та не намагайтеся позбутися плісняви власними силами. Це допоможе уникнути розповсюдження плісняви на більших ділянках площі поверхні.

Для КліматІнфо переклала ]]> Галина Гриценко ]]>

Редактор: Анна Сивура

Поділитись в соціальних мережах: