strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Adidas створили кросівки з океанічного пластикового сміття

Кросівки з сміття Поки інженери намагаються винайти нові способи утилізації пластикового сміття з океану, деякі компанії знаходять йому нове застосування.  Компанія Adidas вирішила не відставати і випустила нову модель кросівок, створену повністю з океанічного сміття.

Взуття виготовлене з браконьєрських риболовних сітей, які витягнула з океану некомерційна організація Sea Shepherd. « Ця рибальська сітка лежала на морському дні, і майже усі риби, що пропливали повз, гинули , - розповідає Цирилл Гутч (Cyrill Gutsch), засновник Parley for the Oceans, нової некомерційної організації, яка за підтримки Adidas розробляє нові підходи щодо зменшення відходів в океані. - Тепер ми даруємо їй нове життя».

Для створення свого взуття Adidas використовує ті ж інноваційні технології, що й для створення Primeknit – взуття з нульовими відходами . « Ця технологія дозволяє повністю уникнути відходів, тому що вам не треба створювати візерунків, як на традиційному взутті, - говорить Ерік Лідтке (Eric Liedtke), член правління глобальних брендів Adidas Group. - Ми знаходимо застосування усім матеріалам і нічого не відправляємо у сміття ».

 

Еко кросівки

Наразі компанія використовує рибальські сіті й сміття з морських пляжів для виготовлення лінії взуття, що запускається наприкінці цього року. Лідтке каже, що матеріалів їм не бракує.

Кросівки з океанічного пластику

Вони не використовують крихітні фрагменти пластику, які плавають у Тихому океані, хоч за нових технологій це стало можливим. «Щоб прибрати цей пластик з океану, необхідно витратити кілька днів, а в результаті отримати маленьку ложку пластику, - пояснює Гутч. - На сьогодні ми не маємо оптимальної технології. Ми вважаємо, що зараз все, що можна зробити – це уникнути потрапляння пластику в екосистему».

Головна мета програми полягає не просто в перетворенні пластику на взуття, а в тому, щоб уникнути пластикових відходів як таких . Parley for the Oceans працює над створенням нової технології, яка перехоплює пластикове сміття, що потрапило в океан, і змінює його .

«Ми зможемо покласти край пластиковому сміттю тільки тоді, коли заново винайдемо цей матеріал, - вважає Гутч. - Нам потрібен такий пластик, який нічим не нагадує існуючий». Тому що без переосмислення пластик, як і раніше, буде присутнім у вашому взутті, яке ви колись все одно викинете. Він знову потрапить в екосистему і може повернутись в океан .

Організація за допомогою екологічно безпечної хімії розробляє альтернативу пластику – матеріал, який міг би розчинятися, коли його викинуть. «Це наша мета, хоч вона й здається неможливою, - говорить він. - До цього, звичайно, далеко. Тому ми робимо все, що в наших силах. Забираючи з морського дна навіть маленький шматок пластику, можна врятувати життя птахові, черепасі й навіть киту».

Збір пластику з океану

Читати також:  На безлюдних островах знайдено 114 000 фунтів (51 709 кг) сміття

Поки Adidas тільки адаптує матеріал, але згодом може почати використовувати його і в інших продуктах. «Ми не збираємось обмежувати себе, - каже Лідтке. - Ми можемо додавати пластик у футболки, шорти та інший одяг».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Майя Булах

Редактор: Катерина Буряк

Поділитись в соціальних мережах: