strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

На безлюдних островах знайдено 114 000 фунтів (51 709 кг) сміття

Пташеня альбатроса стоїть біля сміття, яке прибило до атолу Мідуей (Midway Atoll) в північній частині Тихого океану. Дайвери провели 33 дні, збираючи сміття на віддалених тихоокеанських атолах, в тому числі купи старих рибальських сіток, в яких заплутувалися морські черепахи. Тепер ці сіті подрібнять і спалять; з них Гавайї отримають електроенергію.

Пташеня альбатроса стоїть біля сміття, яке прибило до атолу Мідуей (Midway Atoll) в північній частині Тихого океану.

У найбільшому океані Землі, на площі у 1200 миль (1920 км) довкола північно-західних Гавайських островів, розкидані всього 10 крихітних атолів – настільки острови віддалені. На них проживають декілька «сезонних жителів», але немає постійного населення. Натомість острови – величезний дім для коралів, риб, морських птахів, морських ссавців та інших представників дикої природи .

Проте, незважаючи на віддаленість від цивілізації та приналежності до морського заповідника площею 140 000 квадратних миль (362 598,334 км 2 ), ці зазвичай дивовижно чисті острови усіяні сміттям. Під час нещодавнього прибирання 17 водолазів з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (НУОАД) за 33 дні зібрали 57 тон сміття – від кришок для пляшок і запальничок до давно забутих рибальських сіток.

Це 114 тисяч фунтів (51 709 кг), або щодня в середньому 203 фунтів (92 кг) на водолаза . Хоча важка техніка і допомагає із підйомом тягарів, через крихкість коралових рифів дайвери вимушені виконувати більшу частину роботи вручну.

Читати також: Чи може підводне плавання бути «зеленим»? 

"Кількість сміття, яке ми знаходимо на цьому віддаленому, недоторканому місці, шокує", - говорить в заяві про очищення Марк Мануель (Mark Manuel), керівник робіт відділу моніторингу екологічного стану коралових рифів НУОАД.

Як туди потрапило стільки сміття? Острови знаходяться у Великій тихоокеанській сміттєвій плямі (Great Pacific Garbage Patch), одному з кількох місць на Землі, де океанські вихори накопичують пластик, який наноситься із річок, берегів, судів та інших джерел . Багато що з цього повільно перетворюється у підступний мікропластик , який також може становити безпосередню загрозу – наприклад, частини пластику, які з’їдають птахи або ж рибальські сітки, в яких можуть заплутатися кити, дельфіни, тюлені і черепахи.

Читати також: Іллінойс першим забороняє пластикові мікросфери в косметичних засобах 

Дайвери НУОАД побачили останні безпосередньо під час чищення, рятуючи трьох зелених морських черепах, представників зникаючого виду, які заплуталися у викинутих сітках. "Ми, ймовірно, встигли якраз вчасно," - сказав Мануель в інтерв’ю «Hawaii News Now». "Хто знає, як довго вони би протрималися в живих, якщо б ми їх не врятували".

Зелена морська черепаха бореться в сітці біля атолів

Зелена морська черепаха бореться в сітці біля атолів Pearl і Hermes , одна із трьох черепах, врятованих під час очистки НУОАД 2014 року. 

Щорічні очищення на цих островах проходять із 1996 року, а всього за 19 років було зібрано 904 тон сміття. Цього року зібрали 57 тон – на 9 тон більше за середній показник . "Ця місія надзвичайно важлива для того, щоб сміття не стало пам’ятним знаком," - говорить Кайл Коянагі (Kyle Koyanag), координатор тихоокеанських островів у програмі морського сміття НУОАД. "Сподіваюся, ми зможемо знайти способи запобігти потраплянню рибальських сіток до цього особливого місця, але до тих пір очищення – чи не єдиний спосіб уникнути шкоди, яку вони можуть заподіяти цій тендітній екосистемі".

Хоча рибальські сітки часто становлять основну загрозу для коралових рифів і великих морських тварин, невеликі пластикові відходи – також велика проблема і в воді, і на суші. Отже, водолази, прочесали пляжі і морське дно, лише на берегах атола Мідуей (Midway Atoll) знайшли більше 6 тон пластику. Було знайдено 7436 твердих фрагментів пластику, 3758 кришок від пляшок, 1469 пластикових пляшок від напоїв та 477 запальнички. Багато з цих неїстівних предметів становлять смертельну небезпеку для морських птахів, які часто мимоволі годують ними своїх пташенят.

Читати також:   Викопні рештки майбутнього: каміння з пластику 

Команда дайверів також підняла два 30-футових (9 метрових) човни, які, імовірно, віднесло з Японії під час цунамі 2011 року і також бачили два інші човни, які не вдалося підняти на поверхню. За словами агентства, вчені НУОАД дослідять всі уламки і проконсультуються із японськими чиновниками стосовно їхнього походження.

Водолази НУОАД перед рибальським спорядженням розміром із автобус на атолах Pearl та Hermes у вересні минулого року

Водолази НУОАД перед рибальським спорядженням розміром із автобус на атолах Pearl та Hermes у вересні минулого року.

У результаті експедиції 2014 року на борту корабля НУОАД «Oscar Elton Sette» заповнили кожен сміттєвий контейнер і водолази були вимушені почати скидати підняті риболовні сітки та інше сміття на палубу судна. "Є межа, де все закінчується", - каже Мануель, "але там ще багато чого є".

Усі рибальські сітки, знайдені під час місії, використають у якості палива для виробництва електроенергії на Гаваях, як частину програми Nets to Energy, якій НУОАД жертвують знайдені рибальські сітки з 2002 року. Кожні 100 тонн піднятих сіток можуть генерувати достатньо електроенергії для живлення 43 будинків протягом року.

Для КліматІнфо переклав та підготував ]]> Олександр Юрчишин ]]>

Редактор: Майя Булах

Поділитись в соціальних мережах: