strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Австралія: найспекотніше літо за всю історію?

Австралія Скоро на нашу півкулю прийде тепло. Люди зможуть насолоджуватися сонцем, його лагідним промінням. Проте для австралійців літо асоціюється з постійними катаклізмами, нестачею корму для свійських тварин та лісовими пожежами, оскільки минуле літо 2013 року виявилося найспекотнішим за всю історію країни й призвело до багатьох природних катаклізмів.

Для австралійського континенту літо 2013-го року було найспекотнішим з усіх зафіксованих — його навіть нарекли «злим літом». Обнадіює в цій ситуації лише те, що за оцінками кліматичних експертів у найближчі роки такі аномалії не повторяться.

"палаюче" літо 2013

Австралійці за три літні місяці пережили багато природних катаклізмів: рекордно високі температури, шторми, грози та вже згадані вище лісові пожежі . Найбільша за останні 27 років посуха вдарила по східній частині материка. Температура стрімко пішла вверх, особливо в великих містах, де утворилася зона «гарячого повітря». Жителі Канберри взагалі були змушені витримувати 35-градусну спеку протягом 20 днів…

Інші міста теж постраждали від аномальної погоди. Населення Аделаїди протягом 11 днів жило за температури 42 ° ! На південному-сході Квінсленда через спеку під час польотів загинуло більше 100 тис. кажанів. Тоді ж лісові пожежі спустошили 280 тис. гектарів Вікторіанського лісництва, пагорби міста Перт та частину Південної Австралії.

Читати також: Австралію накрила злива зі ста тисяч мертвих кажанів 

У зв'язку з цим кожен австралієць має запитати себе: “Коли погодні катаклізми в нашій країні почали вважатися нормою?”.

Прогнози невтішні, і це підтверджує Міжнародна група з питань зміни клімату (IPCC). Експерти переконані, що в майбутньому австралійці зіткнуться з ще серйознішими проблемами.

Австралія змінює екологічний курс Такі висновки не мають викликати подив, адже екологи не раз попереджали у своїх рапортах, інтерв’ю та дослідженнях про наслідки байдужості до змін клімату.

Читати також: Австралія встановила статус кліматичного «негідника»  

Екологічні проблеми змусили населення материка переглянути своє ставлення до навколишнього середовища . Уперше народ під загрозою арешту блокував роботу вугільної шахти, мотивуючи свої дії збереженням Землі й власного майбутнього .

Активісти впевнені: залишатися бездіяльним у складні часи щонайменше неправильно.

Для КліматІнфо підготував та переклав Богдан Фещак

Редактор: Ірина Курганська

Поділитись в соціальних мережах: