strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Австралія встановила статус кліматичного «негідника», а Тасманія має намір на 100% перейти на поновлювані джерела енергії до 2020 року

протестувальники Шістдесят тисяч австралійців в кінці листопада вийшли на вулиці в знак протесту проти дій, які забезпечили Австралії статус кліматичного «негідника».

Консервативний уряд, обраний у вересні , вже робить кроки для того, щоб зірвати велику кількість заходів, які стосуються скорочення викидів вуглецю. Під час двотижневих кліматичних переговорів у Варшаві (11 – 22 листопада) австралійська делегація, у складі якої не було міністра уряду, ухвалила жорсткий підхід, провівши непорушні кордони, які вона не стане перетинати.

Читати також: Переговори ООН з питань зміни клімату стартували у Варшаві , Кліматичні переговори у Варшаві скінчились, боротьба триває

Згідно із записів засідань, де була присутня група журналу «Нью сайєнтіст» (New Scientist), делегація від Австралії відмовилася розглянути обов'язкові механізми фінансування, за допомогою яких багаті країни допомагають консолідувати стратегії щодо пом'якшення та адаптації клімату в країнах, які розвиваються, що є наріжним каменем політики Організації Об’єднаних Націй. Делегація заявила, що більша частина грошей повинна надходити від приватного сектору, бо фінансування заходів щодо збереження клімату не мало б здійснюватися з державних коштів.

Документ делегації, отриманий австралійською газетою, підтвердив позицію, яку країна займала під час переговорів у Варшаві та має намір відстоювати в ході майбутніх переговорів. Згідно з повідомленнями, Австралія не погодиться скоротити викиди на понад 5% від рівня 2000 року. Раніше скорочення викидів до 25 % підтримували представники обох основних політичних партій.

В документі зазначено слова прем’єр-міністра Тоні Ебботта, які він озвучив і на парламентській прес-конференції, коли його запитали про відміну податку на викиди вуглецю: «Австралія не підтримуватиме жодних заходів, що є соціалізмом, який видає себе за рух на захист навколишнього середовища».

Як зазначив Вілл Макголдрік, уповноважений з політики щодо зміни клімату в Австралії: «Ми вважаємо, що Австралія може і повинна зіграти конструктивну роль в переговорах ООН щодо підтримки рішучого глобального реагування на зміну клімату. Тим не менше, можна не сумніватися, що дії нашого уряду у Варшаві змусили задуматися над питанням, чи дійсно Австралія готова вносити позитивний вклад».

Серед 61 світових найбільших джерел викидів Австралія наразі, за даними німецької неурядової екологічної організації  "Джорманвотч" (Germanwatch), є п'ятим найбільшим емітентом з погляду її зусиль щодо захисту клімату на планеті. Країна також отримала чотири нагороди «Динозавр дня» від неурядових організацій (ініційованих мережею міжнародних екологічних громадських організацій CAN International, яка складається з 500 екологічних організацій з усього світу) на переговорах у Варшаві, які видаються країнам, що найбільше гальмують переговорний процес та не сприяють запобіганню зміни клімату. Також цю нагороду отримали Сінгапур, США і Саудівська Аравія, Індія та інші.

Читати також: Данія – визнаний лідер у вирішенні питань клімату та енергетичної політики

У той час, як Австралія встановила статус кліматичного «негідника» , Тасманія дала привід для радощів кліматичній спільноті, зайнявши позицію осуду Австралії протягом останнього місяця. тасманія

Від обрання у вересні, прем'єр-міністр Тоні Ебботт провів анти-кліматичну кампанію. Він відмовився від давньої мети країни щодо скорочення викидів, зробив ряд кроків в напрямку скасування схеми торгівлі квотами на викиди вуглецю.

Серед усього іншого, Ебботт також знайшов час, щоб урізати фінансування відновлювальних джерел енергії . Тепер Тасманія, острівна держава в Австралії, розташована на південному сході недалеко від континенту, взяла ініціативу в свої руки і, скориставшись невдачами прем'єр-міністра Тоні Ебботта, випустила стратегію щодо кліматичних змін, націлену на досягнення стовідсоткового використання відновлюваних джерел енергії до 2020 року. Також передбачається експорт надлишкової енергії.

Цю ідею було оголошено після приєднання Тасманії до Кліматичної групи (під час переговорів ООН зі змін клімату у Варшаві) зважаючи на її високий рівень амбіцій і дії, які вже здійснені в Тасманії щодо скорочення викидів, а також через підтримку низьковуглецевого розвитку в регіоні.

Членство Тасманії в Кліматичній групі – це можливість працювати з коаліцією держав, міст, компаніями та громадськими діячами, щоб продовжити розвиток її бренду як чистого, зеленого острова з низьким вмістом вуглецю.

Новий план Тасманії, відомий як план «Кліматично свідома Тасманія», включає цілі по зниженню енергоспоживання в різних секторах з проміжною ціллю скорочення викидів вуглецю на 35% нижче рівня 1990 року.

Велика частина цілей плану полягає в тому, щоб допомогти державі відмовитися від імпорту вугільної електроенергії з континентальної Австралії. Це буде нелегким завданням, зважаючи на те, що з 2007 року близько 15% енергії, яка споживається в Тасманії, забезпечується завдяки вугільній електроенергії.

Та все ж уряд робить кроки, щоб зменшити цю залежність від вугілля протягом найближчих років, наприклад, введення плану з кредитування відновлюваних джерел енергії на суму 30 млн. дол. у 2011 році.

За словами міністра зі зміни клімату Тасманії Кейсі О'Коннора, «Тасманія має надзвичайні переваги в гідроенергетиці,  а також хімічно чисте вугілля у лісах. А оскільки уряд в Канберрі намагається згорнути всі зусилля щодо скорочення викидів, Тасманії слід показати тут лідерство».

Крім гідроенергетики, Тасманія також має значні джерела деревного біопалива, геотермальної енергії та енергії вітру, і докладає зусиль, спрямованих на збільшення частки сонячної енергії.

Новий план містить понад 80 рекомендацій, у тому числі обмеження зростання міст, вуглецево-свідоме сільське господарство, зміни громадського транспорту.

Австралійська Партія Зелених була заснована в Тасманії, що славиться красою своєї природи і тваринного світу. Нинішні лідери партії та інші представники, що мають подібні інтереси, вже сьогодні повинні протистояти федеральному урядові на декількох фронтах для боротьби з деградацією навколишнього середовища та зміною клімату.

Як виявилося, Федеральний департамент довкілля Тасманії веде переговори з ЮНЕСКО, щоб зменшити недавно розширену густолисту територію світової спадщини. Обидва лідери опозиції і федерально обрана Ліберальна партія, лідером якої є Тонні Ебботт, хочуть взяти у промислове користування державні ліси Тасманії, чого вони не зможуть зробити, якщо ліс буде визнаний територією спадщини ЮНЕСКО.

У період з 1989 по 2010 рр. викиди в Тасманії знизилися на 34 %, значною мірою завдяки лісовідновленням, а також змінам у міжнародних методах обліку.

Вітаючи Тасманію як свого нового члена, Кліматична група визнала, що:

  • По-перше, майже 90 % енергії Тасманії вже є з поновлюваних джерел.
  • По-друге, у Тасманії законом встановлена мета скоротити викиди принаймні до 60 % нижче рівня 1990 року до 2050 року (наразі вже досягнуто скорочення викидів на 34 % від рівня 1990 року).
  • По-третє, у 2011-2012 рр. уряд Тасманії скоротив викиди майже на 13%,
  • По-четверте, з 2010 року уряд інвестував близько 18 млн. дол. для того, щоб забезпечити модернізацію енергоефективності для малого бізнесу та осіб з низьким рівнем доходів.

Кілька місяців тому на острові Кінг, який розташований на північний захід від острова Тасманія, належить Австралії і входить до складу штату Тасманія, було досягнуто стовідсоткове виробництво відновлюваної енергії до 1,5 годин для 1700 острівних жителів. Острів Кінг має одні з найкращих в світі ресурсів для отримання енергії вітру, які державний постачальник енергії Hydro Tasmania зумів використати для досягнення цієї важливої, благородної мети.

Ряд країн, включаючи Шотландію та Філіппіни, також нещодавно оголосили про свої плани щодо отримання всієї енергії від поновлюваних джерел.

Для КліматІнфо переклала Ірина Кутько

Редактор: Олександра Гординчук

Поділитись в соціальних мережах: