strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Безвуглецеве майбутнє: три основні кроки від Світового банку

Час відмовлятися від вугілля На шляху неминучого переходу до чистої економіки, протягом останніх тижнів спостерігалось два значущих прориви: Елон Маск «витягнув з довжелезної шухляди» поняття зберігання відновлюваної енергії, а Світовий банк поділився кроками, які потрібно зробити країнам світу, щоб стабілізувати зміну клімату за прийнятною ціною.

Попереджаючи про те, що витрати зростатимуть, якщо не почати діяти негайно, Світовий банк опублікував звіт під назвою « Робота над зневуглецюванням: три кроки до безвуглецевого майбутнього ». У ньому наголошується на необхідності скасування субсидій на видобуток горючих корисних копалин, встановленні ціни на вуглець та униканні рішень щодо блокування інфраструктури видобутку горючих корисних копалин, котра скоро стане пережитком минулого.

Згідно зі Світовим банком, країни світу можуть спрямувати свою економіку на шлях нульових викидів вуглецю, проте діяти потрібно негайно, – повідомляється у звіті.

Спеціальний представник Світового банку з питань зміни клімату Рейчел Кайт заявила:

«Рішення, котрі приймаються сьогодні, можуть блокувати траєкторії викидів на наступні роки та залишити людей вразливими до кліматичних впливів».

Новий звіт повинен стати путівником на шляху до безвуглецевого майбутнього для політичних діячів як у розвинених країнах, так і у країнах, що розвиваються.

Звіт закликає уряди країн світу до довгострокового планування та уникання необдуманих рішень , котрі можуть поставити під сумнів припинення видобутку вугілля, як-от заміна вугілля на газ .

Крім того, йдеться про встановлення ціни на вуглець паралельно з іншими заходами для заохочення змін у інвестуванні та поведінці, а також про допомогу країнам, економіка котрих зазнає негативного впливу від переходу на інші джерела енергії.

Поки всьому світу ще бракує ентузіазму, такі країни як Німеччина та Франція вже рухаються у правильному напрямку та подають неабиякий приклад для переходу до економіки з чистою енергетикою.

Каліфорнія та Гаваї вже усвідомлюють переваги такого переходу, навіть незважаючи на те, що уряд США вдає, що й надалі можна підтримувати видобуток горючих корисних копалин.

Тим часом такі країни як Канада, Австралія та Японія прагнуть обговорити свої нереалістичні обіцянки скоротити викиди вуглецю, але при цьому наполягають на ще більшому використанні вугілля, що призведе до розширення інфраструктури видобутку горючих корисних копалин та значного підвищення світових витрат на викиди вуглецю.

А поки Китай залишається вуглецевим гігантом, вітер змін вже не за горами.

Читати також:  Забруднення через край: наступного року Пекін закриє свою останню вугільну електростанцію

Чемпіон за викидами вуглецю встановив у 2014 році більше вітрових та сонячних потужностей, аніж вугільних, намагаючись і далі послабити залежність від брудного палива – бажання, засвідчене у нещодавно оприлюдненому намірі закрити понад 1 200 вугільних шахт.

На думку фахівців зі Світового банку, розробка низьковуглецевої інфраструктури та визначення довготривалих кліматичних цілей повинні починатися вже зараз, щоб продемонструвати перші успіхи на переговорах щодо зміни клімату, запланованих на кінець цього року в Парижі.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Анастасія Бублик

Редактор: Оксана Плахотна

Поділитись в соціальних мережах: