strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Бразилія: від повеней до посух

Зміна клімату в Бразилії Одним з питань, яке піднімалося Міжурядовою групою з питань зміни клімату (IPCC), присвячений екологічній ситуації у Бразилії. Ситуація у регіоні залишається нестабільною, є висока загроза різноманітних катаклізмів, на кшталт недавньої посухи на південному сході та паводку на півночі країни.

Цього літа два регіони Бразилії потерпіли від кліматичного лиха: жителі північного міста Акре (регіон Амазон) були ізольовані від цивілізованого світу на цілий тиждень через рекордні паводки.

Людям не вистачало їжі , ціни стрімко зростали, супермаркети вводили обмеження на купівлю продуктів. На заправних станціях не було достатньо палива, машини швидкої медичної допомоги не доїжджали до хворих людей .

На південному сході, у регіоні Сан-Пауло, простежується найсильніша посуха за декілька десятиліть . Літо – сезон дощів у Бразилії, але цього разу опади не випали. Водні резервуари країни заповнені лише на 13,8 % . Агрокультури (такі, як кавове дерево) також постраждали від катаклізмів.

Читати також: Кліматичні зміни зроблять каву несмачною та дорогою 

Влада почала надавати знижки тим, хто економить воду. Але цьогоріч у країні проходитимуть вибори, тому проблема нестачі ресурсів у ЗМІ не висвітлюється достатньо.

Окрім того, у Бразилії більшість електроенергії виробляють ГЕС, які без води не працюватимуть. Змінити джерела енергії швидко не вдасться, тому країна може мати серйозні проблеми під час проведення Чемпіонату світу з футболу.

Дослідники наголошують: минуле літо було найспекотнішим за останні 70 років. Відповідно до Центру прогнозування дослідження клімату (CPTEC/INPE), 9 із 10 аномальних температур у світі були зафіксовані в Бразилії.

Підвищення температури означає збільшення попиту на енергію . Якщо влада не зробить спроб змінити кліматичну кризу, то звичайне населення страждатиме і надалі.

Для КліматІнфо переклав та підготував Богдан Фещак

Редактор: Анастасія Чубрей

Поділитись в соціальних мережах: