strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чи варто веганам зустрічатися з невеганами?

Вегани та невегани Це питання хвилює так само сильно, як і питання – чи зустрічатися прихильнику рок-музики із поціновувачем класики? Адже це буде постійне зіткнення інтересів, що викликатиме суперечки та довгі розмови…

Єлена Орд (Elena Orde) – блогерка та авторка матеріалів для The Independent та  HuffPost  вирішила долучитися до цієї гарячої теми та поділиться своїм власним досвідом

За час мого досвіду у мережі Інтернет я вже не раз зустрічала обговорення цієї непростої теми. Думки дуже різняться: від тих, хто б ні за що у світі не почав би зустрічатися з веганом (бо вважають себе м'ясоїдами), до тих, хто не може зрозуміти, чому така ситуація взагалі розглядається, як проблема. У будь-якому разі, ця тема нікого не залишає байдужим.

Мій власний досвід

Ми з Іаном вже шість років разом (аплодисменти, будь ласка, бо це серйозний термін). Коли ми тільки познайомилися, я вже була вегетаріанкою. А от він був всеїдним. Але мав певні фобії і відмовлявся навіть куштувати нове. Все, що не відносилося до категорії «непогане м'ясо» чи «картопля, але не товчена», ігнорувалося. Може я трішки прикрашаю, але одного разу я навіть бачила, як він запанікував, коли не міг вибрати між чіпсами та смаженою шматочками картоплю на обід у вегетаріанському кафе.

Через декілька років (та не один кілограм засмаженої картоплі) я зацікавилася ідеєю стати веганом. Коли ж я зважилася на це, Іан вирішив теж спробувати. Гадаю, певний вплив на нього мали й наші дискусії щодо етичності бути м'ясоїдом. Як тільки ми з'їхалися у одне помешкання, я запиталася його думку щодо того, щоб у нашій квартирі не було жодних продуктів тваринництва. Він спочатку зітхнув досить сумно. Здається, це було мовчазне прощання із сиром халлумі. Але свою згоду дав.

Пізніше я запропонувала йому спробувати дати «Веганську обітницю». Він вже й так тривалий час жив за нею. І ось, через рік чи два він теж став веганом. Він навчився готувати на грилі неймовірно смачні сейтанові реберця та робити надзвичайно зворушливі (і я говорю це серйозно) шкільні уроки на тему про права тварин.

Як це так вийшло?

Все просто: коли ви поряд з коханою людиною, часто те, що важливо для неї чи для нього, набуває такого ж значення і для вас. Навіть затятий любитель стейків, який, можливо, раніше й не замислювався, що у тварин теж можуть бути права, може раптом здивувати вас.

Але я також знаю, що не всім так щастить. Бути веганом у стосунках з людиною, яка не планує навіть замислитись у майбутньому над тим, щоб змінити свій стиль життя, дуже важко. Тож пропоную до вашої уваги свої поради. Можливо, комусь вони стануть у пригоді.

Спілкуватися

Спочатку поділіться зі своїм партнером тими думками, які змусили вас замислитися над вегетаріанством. Кожен має свій шлях, але ви маєте можливість розказати своєму партнеру про свої власні переживання, щоб він спробував зрозуміти вас і ваше рішення. Будьте готові почути у відповідь абсурдні для вас та захисні для нього чи неї аргументи – кожен з нас пройшов через це й сам, доки не зрозумів сутність веганізму.

 Наберіться терпіння, адже вас чекає не одна така дискусія. Дуже часто люди, які нас оточують, чи навіть близькі нам, перекручують всю розмову лише задля того, щоб перемогти у дискусії, а не дізнатися щось нове. Але, якщо ви дасте час коханій людині просто відступити та обдумати ваші аргументи, можливо, наступного разу ваша розмова вже матиме не такий запальний характер.

Жити разом

Одні не зважають, а інші вважають, що жити з невеганами дуже складно. Дивитися на продукти тваринництва у спільній морозилці, готувати все це на спільній кухні та навіть вести домашнє господарство може виявитися надскладною задачею.

Якщо вам боляче бачити заморожені тушки тварин у своїй морозилці чи на столі, тоді вашому партнерові доведеться прийняти розмову з вами. Якщо ви спільно купуєте харчі чи йдете разом кудись на вечерю, тоді вам потрібно замислитись, чи ви згодні, щоб ваші гроші йшли на фінансування галузі тваринництва. Поспілкуйтеся зі своїм партнером: якщо це важливо для вас, тоді ви знайдете правильне рішення.

Поважати

Якщо ваш партнер не подає жодних сигналів на те, щоб колись стати веганом, тоді ключем до успіху у ваших стосунках залишається лише взаємна повага. Але, якщо ваш партнер насміхається з вашого рішення бути веганом чи відгукується негативно серед ваших друзів про ваші погляди, то це вже проблема.

Вегани та невегани

Гортаючи сторінки інтернету, я не раз бачила коментарі від веганів (і тільки жінок), які змушені готувати м'ясо для своїх партнерів. Якщо ви дійсно не вбачаєте у цьому проблеми, тоді це інша справа. Але, якщо ви вирішили стати веганом з думкою про права тварин, тоді це вже питання совісті. Готувати продукти тваринництва для свого партнера не повинно бути вашим обов'язком.

То що ж робити? Чи варто веганам зустрічатися з невеганами?

Усе просто: робіть лише те, що робить вас щасливішими!

Кого б ви не обрали собі за кохану людину, це лише ваш вибір. Для одних вегетаріанство – обов'язкова умова, для інших не проблема зустрічатися з м'ясоїдом. І тут теж є свої переваги, адже ми можемо поширювати свої погляди щодо вегетаріанства і серед невеганів. І так – не варто зустрічатися з людиною, лише для того, щоб «навернути» її у веганство. Це навіть огидно. 

Автор: Єлена Орд

Читати також:  Маніфест зеленого розуму

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Ірина Ісай ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: