strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Дим і газоподібні викиди отруюють повітря у великих містах Азії

пожежі в Азії Погіршення повітря у Східній Азії: лісові пожежі на індонезійському острові Суматра спричиняють проблеми в сусідніх країнах. У Китаї газоподібні викиди знову заражають повітря метрополій: органи влади роблять невтішні висновки.

Читати також: Через токсичне забруднення води в Китаї в небезпеці наші діти

Суматра потопає в диму: за офійними даними більш ніж 50 000 людей на індонезійському острові страждають від проблем із диханням через густий дим і смог, викликані пожежами в лісах .

Рух літаків теж обмежено . Органи державної влади повідомили про скасування десятків рейсів у регіоні. Смог шкодить і сусіднім країнам — Малайзії, Сінгапуру, Таїланду.

Кілька тижнів тому уряд провінції Ріау проголосив надзвичайний стан, а центральний уряд Джакарти попросив допомоги. 2500 солдатів і пожежників боряться із полум’ям.

Китай вже котре страждає від сильного смогу. Причина тому — газоподібні промислові викиди. Тонкий пил і оксиди азоту не дають дихати місцевим жителям.

Читати також: Як зміна клімату вплине на здоров’я?  

У Китаї страждають від смогу

Навряд чи хоча б в одному з великих міст Китаю вміст концентрації шкідливих речовин не перевищує допустимі норми. Управління з охорони навколишнього середовища зізнається в порушеннях. Але отруйного коктейлю важко позбутися.

Станом на 11 березня заміри повітря посольством США засвідчили, що індекс вмісту шкідливих речовин у Пекіні піднявся на більш ніж 350 одиниць, що майже у 20 разів перевищує гранично допустимий рівень. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я встановлену норму для вмісту особливо небезпечного тонкого пилу (а це менш ніж 2,5 мкм) було перевищено у 14 разів.

Три міста без смогу

Лхаса

« У минулому році лише три з 74 великих міст Китаю дотримувалися державного стандарту чистого повітря. Це — Лхаса (столиця автономної області Тибету), Хайкоу (адміністративний центр тропічного острова Хайнань), приморське місто Чжоушань у східнокитайській провінції Чжецзян», — такий приголомшливий висновок зробив Ву Ксіаоквінг, чиновник з управління охорони навколишнього середовища Китаю.

«Головними причинами смогу є спалювання вугілля, викиди промисловості, транспортних засобів, пил з будівельних майданчиків та будівництва доріг. За допомогою нових программ уряд Китаю планує перешкодити поширенню отруйного коктейлю з крупного і тонкого пилу, озону, діоксиду сірки, оксидів азоту та інших речовин в повітрі. Вже цього року повинні обмежити своє виробництво застарілі фабрики з виробництва цементу і сталі — наголосив Ву Ксіаоквінг на пресс-конференції в Пекіні ще на початку березня.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Марія Голумбьовська

Редактор: Олена Черненко

Поділитись в соціальних мережах: