strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Дослідження: через вирубку лісів риби недоїдають та не доростають

Нещодавнє відкриття: роль лісів у водному харчовому ланцюгу У дослідженні йдеться про те, що в результаті вирубки лісів (дефорастації) зменшується кількість листя, яке падає в річки та озера, таким чином скорочуючи кількість придатної для харчування риб їжі. Дослідники побачили, що кількість такої їжі вплинула на розмір мальків та на кількість тих, що досягають зрілості. Команда зазначила, що результати демонструють зв’язок між захистом басейну ріки та здоровою популяцією прісноводної риби. (Результати дослідження можна прочитати в Nature Communications).

«Ми виявили рибу, в якій більше 70% її біомаси складається з карбону, який надходить з дерев та листя, а не з водних джерел харчового ланцюга», - пояснив провідний автор Ендрю Танентзап (Andrew Tanentzup) з університету Кембриджа (University of Cambridge's Department of Plant Sciences).

«У той час як планктон, що виріс на вуглецю з водоростей, є більш поживним, органічний карбон з дерев, що потрапляє в озера, є надзвичайно важливим джерелом їжі для прісноводної риби, оскільки підтримує їхню дієту та забезпечує їм хороший розмір та силу», - додав він.

Розмір має значення

Доктор Танентзап (Dr Tanentzap) зауважив: «Там, де є більше проблем поступового зникнення лісів, там існує більше бактерій, а більше бактерій означає більше зоопланктону».

«Райони з більшою популяцією зоопланктону були населені більшою та швидшою рибою», - додав він, посилаючись на результати дослідження.

Команда вчених з Канади та Великобританії зібрала дані у восьми місцях із різним рівнем лісового покриву навколо озера Дейзі (Daisy Lake), Канада, що є частиною північної екосистеми.

Читати також: Ігнорування проблем північних лісів може пришвидшити процес глобального потепління 

Вони зосередили свою увагу на народжених за останній рік представниках жовтого окуня - широко поширеного виду, який є «важливим спортивним та комерційним різновидом в усій Північній Америці».

Команда проаналізувала мальків, виловлених у восьми різних місцях озера Дейзі, Канада

Дані показали, що в тих місцях, де лісовий покрив був більшим, риби росли більш товстими порівняно з тими рибами, які були знайдені в районах із малою кількістю дерев чи й зовсім без них. Загалом, чим більше дерев росло навколо краю озера, тим більшою за розмірами там водилась риба, на відміну від тих районів, де дерев не було.

Дослідники додали: «Наші результати стосуються не лише мальків. Адже формування груп дорослих риб і наступна динаміка популяції в окунів та інших видів сильно залежать від розміру».

Доктор Танетзап (Dr Tanentzap) також зауважив, що результати можуть також мати наслідки для продовольчої безпеки людини.

«Вважається, що прісноводні риби становлять понад 6% від щорічного постачання тваринного білка для людини у цілому світі , і головне, та зазвичай єдине, джерело тваринного протеїну для сімей із низьким доходом у Бангладеші, Індонезії та на Філіппінах».

«В той час, як ми досліджували лише північні райони, ці результати, ймовірніше за все, можна використовувати і в глобальному масштабі».

« Втрата лісів руйнує водний харчовий ланцюг, частиною якого є і людина ».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Діана Ямко

Редактор: Віола Нгуєн

Поділитись в соціальних мережах: