strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Еко-інтер’єр, або змінюємо колір оселі на «зелений»

Еко-інтер’єр

Якщо ви обрали шлях сталого розвитку, одним із способів покращити середовище навколо може стати трансформація власного житла в екологічне помешкання.

Створення екологічно орієнтованого інтер’єру покликане не завдавати шкоди довкіллю, або ж зробити негативний вплив мінімальним. Якщо ви втомилися від забрудненого оточення, така домівка стане вашим чистим острівцем, до того ж ви зробите власний внесок в оздоровлення навколишнього середовища.

Звісно ідеальним варіантом є будівництво цілком нового енергоефективного будинку з натуральних матеріалів місцевого виробництва , безпечних для довкілля та ландшафту, проектування, будівництво та експлуатація якого передбачає мінімальний викид двоокису вуглецю. Але насправді є дуже багато різновидів екологічної архітектури. Шлях будівництва власного будинку підходить не всім, тому можна просто адаптувати своє житло до екологічних вимог. Будь-які дії, що зменшують вплив на природне середовище, популяризують сталий розвиток, покращують ваше здоров’я і добробут - це крок в правильному напрямку.

Всі ми маємо певне розуміння того, що таке дизайн інтер’єру . Це процес створення певного вигляду внутрішнього простору вашої оселі. Це поняття стилю. Інтер’єр може бути виконаний в сучасному, традиційному, етнічному чи мінімалістичному стилі. За допомогою дизайну люди намагаються створити особливу тематику і настрій свого помешкання, вибираючи певний тип вмеблювання, текстурування, аксесуарів, покриття стін та підлоги. Дизайн інтер’єру - це галузь проектування, де намагаються в першу чергу вирішити проблеми естетики.

Екологічний дизайн інтер’єру (деколи його ще називають сталим дизайном) за своєю сутністю покликаний вирішувати етичні проблеми помешкання людини. Екологічний інтер’єр проектується з врахуванням того, що добре, а що погано для людського здоров’я і навколишнього середовища та враховує енергозатрати на влаштування помешкання. Звичайно, стилістика є дуже важливою для екологічного дизайну, але це не визначальний фактор. Першочерговими визначниками для еко-дизайну не є слова «модний», «сучасний», «стильний», тут хочуть почути «сталий», «перероблений», «нетоксичний», «місцевий», «відновлюваний» і «органічний» . Не варто гнатися за модою та сучасними трендами. Скажімо, італійські шкіряні дивани можуть бути останнім словом в дизайні, але перш за все дизайнер еко-інтер’єру має поцікавитися, чи шкіра натуральна і нетоксична, чи застосована деревина привезена з відповідних господарств, які дбають про відновлення лісу, чи використовувалися токсичні клеї у виготовленні меблів, скільки знадобилося затрат на транспортування цієї софи з Італії до України, що не обійшлося в свою чергу без викидів двоокису вуглецю.

Створюючи еко-інтер’єр, використовуйте натуральні та органічні матеріали . Оминайте вироби з ДСП і ДВП, хромований метал і пластик. Скоріше за все доведеться витратити більше грошей на влаштування такої оселі, але натуральні матеріали, наприклад дерево та природній камінь, є довговічними і ніколи не втратять своєї привабливості та актуальності.

Для покриття стін спробуйте підшукати екологічні фарби чи шпалери . Звичайні фарби переважно містять летючі токсичні речовини, які здатні спричинити різноманітні фізіологічні та психічні хвороби. Екологічні фарби виготовляють на основі молочного протеїну або глини і мають таку ж широку кольорову гаму. Можна використати натуральний  камінь, дерев’яні панелі та коркове дерево , яке до речі має чудові теплоізоляційні властивості. Для стелі також можна застосовувати дерев’яні панелі та балки і комбінувати їх з основами, пофарбованими в білий колір.

Щодо підлоги , то, звісно, краще влаштовувати натуральні дерев’яні або керамічні покриття з місцевих матеріалів, а можна знову ж таки застосувати корок та бамбук. Зараз також модно влаштовувати килимове чи ковролінове покриття від стіни до стіни. Таке покриття є пасткою для токсичних речовин і алергенів, які забруднюють вашу домівку. Якщо демонтувати попереднє покриття неможливо, варто застосувати спеціальний герметик, який буде перешкодою для токсинів на шляху до нового покриття.

Бажано також, щоб ваші меблі були виготовлені з натурального дерева. Але знайти абсолютно чисті екологічні меблі зараз практично неможливо. В такому випадку рекомендується шукати найменш шкідливі для вашого середовища вироби або замовити їх індивідуально. До речі, в сучасному виробництві меблів зростає кількість бамбукових виробів. Бамбук твердіший і легший, ніж звичайна деревина, стійкий до тепла, не набирає запахів з середовища, не потребує хімічної обробки та може рости майже всюди. Ще одним перспективним екологічним матеріалом є корок. Він росте в великих кількостях і, як вже згадувалося, крім чудових теплоізоляційних властивостей, є добрим ізолятором від шумів, а також абсолютно не шкідливий для людей з алергічними хворобами.

Аксесуари в вашому інтер’єрі також повинні бути екологічними та легко перероблятися, тому що саме ці речі ми міняємо набагато частіше, ніж покриття підлоги та стін. Намагайтеся прикрашати свої домівки вазами із глини та скла, плетеними кошиками, старовинними скринями, гілочками і т.п., вони стануть чудовим доповненням до вашого інтер’єру. І, звісно, використовуйте рослини. Зважте також на те, скільки часу ви готові присвятити догляду за кімнатними рослинами. Завжди можна вибрати найменш вибагливі екземпляри.

Отже, є безліч способів, за допомогою яких домовласники можуть зменшити їх вплив на навколишнє середовище. Вибираючи екологічно чисті фарби та покриття, використовуючи рослини для прикраси свого помешкання, домовласники роблять свої будинки більш зеленими. Це є позитивним кроком, що зробить ваше життя більш безпечним та надасть можливість майбутнім поколінням насолодитися навколишнім середовищем.

Читайте також Час будувати екомісто! та Зелений дах, зелені стіни, зелений інтер’єр

 

Для КліматІнфо переклала (та підготувала) ]]> ]]> Роксана Романів

Редактор ]]> ]]>   ]]> Альона Паноченко ]]>

 

Поділитись в соціальних мережах: