strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Європейська молодь слідкує за кліматичними переговорами в Дурбані

Кліматичні активісти тримають плакат "Міняй систему, а не клімат!" під час зустр

Привіт!

  Вчора на переговорах в Дурбані (Південна Африка) пройшла масова народна демонстрація на підтримку сильної, справедливої і юридично-обов'язкової кліматичної угоди. Серед гасел демонстрантів можна було помітити і число 350 ( ]]> відео ]]> ).

[За ходом переговорів у Дурбані можна слідкувати у ]]> ЖЖ українських кліматичних активістів про політику зі зміни клімату ]]> ]

  Одночасно подібні демонстрації і марші проходили в багатьох країнах світу. У Брюсселі учасники молодіжного кліматичного зльоту «Дурбан в Брюсселі» теж взяли участь в 10-кілометровому марші через центр міста. Учасники маршу з Україною (плюс один почесний українець на ім'я Олег;)) вирішили відправити привіт на батьківщину і спеціально для вас зробили фото-листівку з гаслом французькою: « Міняй систему, а не клімат! ». (На фото, справа наліво: Том Лаффорд з UKYCC; Олексій Лавриненко; Ірина Петрова; Олег Ізюменко).

До речі, ]]> розповідь ]]> (викладена за методом Public Narrative) учасника літнього табору кліматичного лідерства в Ужанському нац. парку і організатора акції «Рухай планету!» в Сумах Олексія Лавриненко зараз красується на ]]> головній сторінці сайту «Дурбан в Брюсселі» ]]> - ]]> почитайте і надихніться ]]> ! (Українська версія - нижче за текстом)

Також в ході маршу Олексій і Олег зустріли координатора акції ]]> «Рухай планету» в Парижі, ]]> Лорелай Лімузин, яку вони легко впізнали за гордим логотипом 350 на її футболці.

З гарячими привітами зі столиці Європи,

Олег, Іра, Олексій

Читайте також Конференція зі зміни клімату в Дурбані: складні переговори відкрито

Розповідь Олексія:

Привіт. Мене звати Олексій. Родом я із України, але зараз працюю волонтером зі студентами у Польщі. Для мене це стало чудовою нагодою розвивати свої навички роботи у міжнародній команді, ділитися своїми ідеями, реалізовувати проекти. Простір європейського союзу дає якісно нові можливості для активної громадської діяльності, що я із задоволенням використовую. Саме тому зараз я знаходжусь у Брюселі,столиці Бельгії та європейського союзу, звідки вам і пишу це повідомлення. Тут відбуваються різноманітні акції щодо підтримки сталого розвитку та дбайливого та раціонального ставлення до навколишнього середовища. Чому це надзвичайно важливо?..Це є безпосередньою умовою нашого життя на планеті, нашого щасливого майбутнього!

Акція Рухай Планету в Сумах Як я тут опинився і чому мене взагалі цікавлять теми навколишнього середовища, екології та сталого розвитку?

Ще з дитинства я почав займатися спортом. Мені це дійсно дуже подобалося. Поступово я став все більше захоплюватися темою здорового способу життя. В противагу цьому я кожного дня бачив, як багато людей страждають та деградують під впливом шкідливих звичок.

З часом я почав міркувати: “Якщо хочеш, щоб оточуюче середовище було привітним, треба над цим безупинно працювати, треба. Кожного дня бути прикладом для наслідування”. Тільки так можна змінити байдужість та песимізм оточуючих. Адже достатньо, щоб кожен почав із себе, і розвиток подій кардинально змінить свій курс на 180 градусів. Світ стане чудовим місцем для нашого життя, життя наступних поколінь.

На той час, будучи ще підлітком, я вбачав проблему лише у ставленні людей до власного здоров’я. Але закінчивши школу і вступивши до коледжу, в моєму житті почало з'являтися більше обов'язків. Я почав відчувати більшу відповідальність стосовно своєї діяльності чи бездіяльності.

Мені подобалося брати участь у акціях на зразок "Пробіг заради життя" на підтримку ВІЛ інфікованих. Своїми діями ми висловлювали солідарність до людей з цією жахливою хворобою, в той же час демонструючи, що ніхто не збирається опускати руки. Також я почав більше цікавитись взаємодією навколишнього середовища і людини, її впливом на природу. Так я познайомився з представниками українського кліматичного руху та одним із координаторів Олегом Ізюменко.

Цікаво, що зустріч відбувалася у маленькому підвальному приміщенні. Але для мене це була дуже важлива зустріч. Я познайомився з різними людьми, які кожного дня працюють над різними екологічними проблемами. Вони діляться свою позитивною енергією задля зміни світу на краще. І вони об’єднані цією ідеєю.

Після цього була ще одна зустріч - міжнародна. До нас тоді приєдналися Росія, Казахстан та Англія. Ми допомагали реалізовувати Бергвальд-проект Ужанському національному парку, а також плідно попрацювали над планом реалізації ]]> “дня дій” 24-го вересня 2011-го року ]]> .

На той час у мене вже була ідея реалізації проекту. Я написав і відправив собі листа, де пообіцяв прикласти максимум зусиль задля його реалізації.
24 вересня все сталося так як і мало бути. Об’єднавшись із друзями, ми  зібрали пластикові пляшки навколо нашого району, змайстрували з них пліт, запросили представника влади та пресу і здійснили сплав по річці Псел, що проходить центром нашого рідного міста Суми. Потім сміттєзбиральна компанія забрала у нас цей пліт на переробку.

Це було чудово. ]]> Всі зусилля були виправдані, а головна ідея акції реалізована ]]> . З того часу я вирішив, що вкрай важливо не зупинятися на досягнутому, а далі працювати і самовдосконалюватися в цьому напрямку, дійсно демонструючи приклад для суспільства!

Бажаю вам успіху, друзі! Будьте позитивними, створюйте зміни, візьміть відповідальність за своє власне майбутнє!


Поділитись в соціальних мережах: