strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Ферма на 3 гектарах пустелі в Йорданії може вирощувати близько 130 тонн овочів щороку

Ліс Сахари Овочі проростають у пустелі в Акабі, що в Йорданії, на недавно відкритій станції у рамках проекту «Ліс Сахари». Для вирощування їжі й видобутку чистої енергії та прісної води тут використовують сонце, солону воду та вуглекислий газ. Нова станція площею 3 га зможе вирощувати приблизно 130 т овочів на рік і виробляти понад 11 л води на день.

Фото: Заводська станція «Ліс Сахари»  

Основними для проекту «Ліс Сахари» є технології охолодження теплиць солоною водою, концентрованої сонячної енергії та практики рекультивації рослин у пустелі. Вони відкриють дорогу для більших об’єктів на станції в Акабі, яка вже може похвалитися квітучою оранжереєю. Станція займає територію завбільшки чотири футбольних поля, і включає дві теплиці загальною площею 1 351 м2. Також на ділянці є 3 200 м2 для вирощування рослин на відкритому ґрунті.

Сонячну енергію на станції генеруватимуть фотоелектричні панелі, а для виготовлення солі застосовують солоні ставки. Створення робочих місць – перевага проекту, адже «Ліс Сахари» спрямований на боротьбу з бідністю та сприяння розвитку через зелені робочі місця.

Проект Рослинність у Сахарі

Сахарський проект «Рослинність»

Норвезький уряд та Європейський Союз є двома найбільшими засновниками програми. Міністр Норвегії з питань клімату та навколишнього середовища Відар Гельгесен (Vidar Helgesen) заявив: «Проект демонструє, що інноваційне застосування технологій може здійснити революцію у використанні земель таким чином, щоб це приносило користь клімату, людям та підприємствам ».

Солоний ставок

«Солоний ставок»

«Ліс Сахари» завершив пілотний проект у Катарі та працює на об’єкті в Тунісі, який планують відкрити 2018 р. Врешті-решт організація має намір відкрити Йорданський центр на 20 га , тому вони вважають станцію, яку запустили, лише початком. Головний виконавчий директор проекту «Ліс Сахари» Йоакім Хауге (Joakim Hauge) повідомив, що найближчим часом Йорданія може стати центром систем зеленого зростання.

 Автор тексту: Лейсі Кук (Lacy Cooke)
Автор фото: Андерс Нібоі (Anders Nyboe)

Читати також:  Зупинити пустелю: інноваційні проекти озеленення Міська ферма на даху в Тель-Авіві виробляє 10 000 голів салату щомісяця Найбільша вертикальна ферма у світі використовує на 95% менше води та не потребує пестицидів

Для КліматІнфо переклала та підготувала Марія Кочержинська

Редактор: Марина Завадська

Поділитись в соціальних мережах: