strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Гепарди не можуть успішно розмножуватися через зміни клімату

Гепарди не можуть успішно розмножуватися через зміни клімату

Найшвидша тварина у світі, африканський гепард, втрачає здатність до відтворення через зміну клімату. Парадоксально, але сперматозоїди гепардів рухаються набагато повільніше, якщо навколо спекотно.

Згідно досліджень кенійських науковців, через аномально високі температури сперма гепардів стає нездатною до запліднення.

Вчені з ]]> Національного Музею Кенії ( National Museums of Kenya (NMK) ) ]]> та ]]> Служби Охорони Дикої Природи Кенії (Kenya Wildlife Service) ]]> виявили, що у цієї тварини, Acinonyx jubatus , утворюються ненормальні завитки у спермі через високу температуру, що в свою чергу впливає на здатність великих кішок до відтворення. Більш високі температури також впливають на звички у харчуванні гепардів, заявляють науковці.

Risky Agwanda, керівник секції мамології NMK, повідомив: « Зміни клімату спричинили утворення дефектів сперми гепардів. Багато хто з них має ненормальні завитки з низькою кількістю сперматозоїдів, а також дуже низьким рівнем тестостерону. Кліматичні зміни зробили також і виживання газелей доволі складним і, як наслідок, гепарди були змушені перейти на інші дієти, що також впливає на їхню здатність до ефективного відтворення ».

Він додав, що тварина, яка може розганятися від 0 до 100км/год протягом трьох секунд, має кількість сперматозоїдів у 10 разів нижчу, ніж у домашньої кішки .

" Гепарди любить полювати на газель Томсона, які мають дуже високий вміст білку порівняно із іншими травоїдними, проте чисельність газелей швидко знизилася через жорсткі кліматичні умови і діяльність людини. Ми дослідили велику кількість гепардів. У результаті, вони полюють на інших травоїдних тварин, таких як зебри, які не мають високої поживної цінності. Ми виявили, що дієта з газелей може реально допомогти зберегти здоров'я сперми гепарда, якщо тварина ще не зазнала негативного впливу клімату ", - пояснив Agwanda.

На даний час, згідно із даними Кенійської Служби охорони дикої природи, у Кенії є тільки 1000 гепардів. Ще на початку 1980-х років, у Кенії налічувалося більше 5000 гепардів.

" Оскільки чисельність газелей продовжує зменшуватися через посуху, зусилля зі збереження гепардів можуть виявитися неефективними. Газелі також схрещуються з іншими травоїдними тваринами, що й надалі зменшує в них вміст білку ", - заявив Agwanda.

Ученими ніколи не було виявлено жодних недоліків у репродуктивному здоров'ї інших великих кішок, які можуть краще адаптуватися до змін клімату порівняно з гепардами.

" Генетичний склад даної тварини є більш чутливим порівняно з іншими великими кішками. Це пояснюється тим, що гепарди мають слабкі гени ", - каже Agwanda.

Mordecai Ogada , дослідник гепардів, член Національного Музею, каже, що ще однією проблемою, яка ставить під загрозу існування тварин, є конфлікт між людиною та дикою природою, що призводить до руйнування довкілля звичного для гепардів. Ogada додав, що чисельність гепардів також скоротилася через браконьєрство заради шкіри тварин, яка має високі ціни на чорному ринку.

 

Читайте також ТОР-5 загроз для виживання коал  

 

Для КліматІнфо переклала Наталія Васильєва

Коректор: Уляна ЗИМНА

 

Поділитись в соціальних мережах: