strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Гучне втручання Папи Римського Франциска у хід перемовин із зміни клімату

Папа Римський звернеться до католиків Найбільш очікуваний протягом останніх десятиліть лист із зверненням Франциска Папи Римського, у якому він звернеться із закликом припинити «тиранічну» експлуатацію природи людством, буде опублікований п’ятьма мовами світу сьогодні, 18 червня. Чи зможе це посприяти боротьбі із зміною клімату?

 

У  своєму листі Папа Франциск звернеться до 1,2 мільярдів католиків по всьому світу із закликом до економічної та моральної революції, задля уникнення катастрофічних наслідків зміни клімату.

Як очікується, понтифік виступить із заявою про те, що використання людством природних ресурсів дійшло до критичної межі, і світові навряд чи вдасться вижити без революції в умах і серцях. Довгоочікуване звернення буде розповсюджено 5000 католицькими єпископами, і, як передбачається, це звернення стане найбільш гучною заявою щиросердного Папи. Проте, заклик Папи не дуже подобається багатим елітам в Америці.

Презентуватиме енцикліку (папське звернення – прим. редактора) ганський кардинал Пітер Тарксон, голова Папської ради Ватикану з питань правосуддя та миру і близький союзник Папи. За його словами, цей документ допоможе усунути причини бідності та поліпшити становище навколишнього середовища.

Читати також:  Чи розвиток – найкращий шлях до кліматичної адаптації?

У своїй недавній промові, яка вважається вступним акордом перед офіційним зверненням голови Ватикану, Тарксон сказав: «Велика частина світу залишається в бідності навіть попри наявність ресурсів, у той час, як привілейована світова еліта контролює більшу частину світового багатства й споживає значний обсяг світових ресурсів».

Аргентинський понтифік, як очікується, також звернеться із закликом змінити ставлення до проблем бідності та природи. « Сучасна економіка вклоняється "грошовому ідолові”, який грабує природу шаленими обсягами споживання її ресурсів , – сказав він на засіданні громадських рухів минулого року. – Я думаю, що нам слід задатись питанням, чи людство часом не вирішило вчинити самогубство, користуючись природою настільки тиранічно? Ми маємо зберегти природу, тому що її руйнація зруйнує нас. Пам’ятайте про це!»

У Ватикані поговорюють, що енцикліка торкнеться не лише екологічних проблем. Папа Франциск неодноразово заявляв про те, що навколишнє середовище – проблема не лише економічного чи політичного питання, а й антропологічного та морального.

Папське звернення також торкнеться таких важливих моментів, як нерівність розподілу ресурсів, марне витрачання їжі й безвідповідальне природокористування, а також їхні наслідки для життя та здоров'я людей.

Читати також:  Боротися зі зміною клімату вигідно для здоров’я

Франциска підтримує й кардинал Гондурасу Оскар Родрігес Марадіага – координатор внутрішньої ради кардиналів Ватикану. Він вважає, що екологічні проблеми тісно пов’язані з капіталізмом, де найважливішим є прибуток.

Енцикліка під назвою «Laudato Sii» («Славимо тебе») спеціально буде оприлюднена напередодні зустрічі Папи з Бараком Обамою й виступом очільника Ватикану перед Генеральною Асамблеєю ООН у вересні цього року.

Це папське звернення також має на меті поліпшити перспективи прийняття нової сильної глобальної угоди ООН зі скорочення промислових викидів, адже, окрім наукових аргументів, додасть питанню духовності та моралі. Понтифік сподівається піднести честолюбність країн над їхніми власним інтересам, щоб укласти сильну угоду на вирішальному Паризькому Кліматичному Саміті, що має відбутись у листопаді.

«Папа Франциск схвильований проблемою навколишнього середовища більше, ніж будь-хто з його попередників. Енцикліка матиме серйозний вплив. Понтифік наголосить на моральному аспекті своєчасної боротьби зі зміною клімату, щоб захистити найбільш вразливих людей,» – повідомила Крістіана Фігуерес, голова з питань зміни клімату ООН.

Франциск – перший Папа латиноамериканського походження, який все частіше виступає каталізатором прийняття рішень у відповідних органах по всьому світу. Під час переговорів ООН в Нью-Йорку у вересні цього року він прагне надати морального значення необхідності прискорити процес прийняття рішень, які стосуються розвитку й скласти 15-річний план боротьби з голодом, зубожінням та вирішення питань здоров'я. Папа також планує звернутись із проханням до країн дотримуватись взятих на себе зобов’язань.

Але є й ті, хто не схвалює дії Папи. Заклики Франциска до радикальних дій викликають опір консерваторів, особливо в Сполучених Штатах.

Раніше цього року економіст Стівен Мур, представник католицизму, назвав понтифіка «суцільною катастрофою» через те, що він був частиною радикального руху зелених, який, на його думку, є антихристиянським, спрямованим проти людства та прогресу.

Така позиція була підтримана й вченими та інженерами євангелістами, котрі написали відкритого листа до Франциска, у якому мовиться, що сьогодні багато поважних світових голосів називають людство проблемою нашої планети й стверджують, що людина є загрозою, а не вирішенням. Такий погляд, на їхню думку, не відповідає дійсності.

Без сумніву, енцикліку чудово вітатимуть у країнах, які розвиваються, де й проживає більшість католиків. «Франциск завжди ставить бідних у центр сказаного. Країни, що розвиваються, почують свій голос в енцикліці, – заявляє директор інформаційно-пропагандистської діяльності католицького фонду допомоги країнам, що розвиваються (CAFOD). – Я очікую, що це змусить нас думати по-новому. Більшість людей просто не хочуть сприймати той факт, що ми більше не можемо безжально використовувати землю».

Папа прагне досягти зміни в серцях. Саме це врятує нас, а не технології чи наука.

Попередні понтифіки, у тому числі Бенедикт XVI та Іоанн Павло II, звертали увагу на проблеми навколишнього середовища, але жоден не присвятив цілу енцикліку зв'язкові між бідністю, економікою та екологічною руйнацією. Тільки енцикліка Франциска пов’язала ці проблеми з вірою.

Понтифік, який є впливовою особистістю на світовій арені, перед візитом до США відвідає Кубу. Обама відмітив те, що Папа посприяв поліпшенню відносини між двома країнами і минулого тижня зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним, щоб обговорити кризу в Україні й загрози християнської меншини на Близькому Сході.

Для КліматІнфо підготувала та переклала Оксана Онушко

Редактор: Юліана Зелена

Поділитись в соціальних мережах: