strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Клімат для майбутніх поколінь захищатимуть у суді

Владу України судитимуть за бездіяльність у захисті клімату.

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» подала позов проти Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України та Державного агентства екологічних інвестицій України   про визнання протиправною бездіяльності щодо скорочення викидів парникових газів , які негативно впливають на погоду і клімат.

Підготовка даного позову була здійснена в рамках міжнародної ініціативи «Atmospheric Trust Litigation», яка пропонує розв’язати проблему глобального потепління, впливаючи на уряди через судові позови. Основною метою подання такого позову є   зобов’язання відповідних органів державної влади забезпечити скорочення викидів парникових газів в інтересах теперішнього та майбутніх поколінь . Відповідачами у справі є органи державної влади, яким довірено від імені народу здійснювати управління природними ресурсами, в тому числі атмосферним повітрям. Адже, згідно статті 13 Конституції України, згідно якої атмосферне повітря, в межах території України є власністю Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади.

Ратифікувавши Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату та Кіотський протокол,   Україна визнала зміну клімату глобальною проблемою людства .  Основним шляхом вирішення проблеми зміни клімату в Україні і світі є зменшення викидів парникових газів, найбільша кількість яких виділяється внаслідок діяльності підприємств-забруднювачів, особливо в секторах енергетики, вугільної промисловості та централізованого теплопостачання.
В Україні механізми зменшення викидів речовин, накопичення яких в атмосфері призводить до негативних змін клімату,   досі не розроблено . Розробленню такого механізму повинно передувати встановлення лімітів викидів для конкретних антропогенних джерел,  видачу дозволів на викиди парникових газів і контроль за їх додержанням.


Читайте також   ]]> Україні потрібна реалістична мета зі скорочення викидів ]]>


« Бездіяльність відповідачів полягає у не виконанні покладених на них законодавством  повноважень та обов’язків із регулювання та управління діяльністю, яка впливає на погоду і клімат, шляхом скорочення викидів парникових газів. -   розказує юрисконсульт МБО "Екологія-Право-Людина" Наталія Шпег . – Наш позов, як і подібні позови у багатьох інших країнах, подано в інтересах майбутніх поколінь. Тому символічно його було приурочено до Дня Матері ».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 травня 2011 року № 2а-6990/11/2670 відкрито провадження у справі та призначено перше судове засідання на 22 червня 2011 року.
 
За додатковою інформацією звертайтесь:
Наталія Шпег
юрисконсульт МБО "Екологія-Право-Людина"
067-67-90-244
]]> natalya.shpeg@gmail.com ]]>

Поділитись в соціальних мережах: