strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Міжнародні активісти "Ґрінпіс" обвинувачені у хуліганстві

Free the Arctic 30-2 Ми вже писали раніше про долю членів "Ґрінпісу" , яких обвинуватили у піратстві в Мурманську, Росія. Наразі ситуація змінилась – з активістів зняли попередні обвинувачення. Та, чи стало їм від цього легше? 24 жовтня 2013 року тридцятьох чоловіків і жінок з усіх куточків світу офіційно обвинуватили у хуліганстві – злочині, який тягне за собою до семи років позбавлення волі.

Представники "Ґрінпісу" (англ. Greenpeace) розгорнули масштабну кампанію по визволенню “арктичної тридцятки” , під назвою "Free the Arctic 30", залучивши до неї найіменитіших користувачів "Твіттеру" (англ. Twitter), нобелівських лауреатів та Євросоюз. Щодня на сторінках соціальних мереж з’являються заклики з проханням надсилати листи до російських посольств. Та, здається, проти російської судової системи не діє нічого. Free the Arctic 30

Андрій Алахвєрдов (рос. Андрей Алахвердов, Росія) був обвинувачений у хуліганстві за статтею 213, частина 2 Кримінального кодексу Російської Федерації. Російська влада також почала обвинувачувати у хуліганстві членів “арктичної тридцятки” (англ. The Arctic 30), до якої входить 28 активістів "Ґрінпісу", оператор та фотограф.

У відповідь на це Бен Айліф (англ. Ben Ayliffe) у "Ґрінпіс Інтернешнл" (англ. Greenpeace International) заявив: “ Арктична тридцятка” невинна у всіх пред’явлених обвинуваченнях. Немає ніяких підстав для поміщення їх за грати в Мурманську. То був цілковито мирний протест у міжнародних водах, щоб пролити світло на нерозсудливі плани Газпрому з видобутку нафти в Арктиці. Одинадцять попереджувальних пострілів пролунало повз судно Arctic Sunrise, стріляли по воді поряд з протестантами. Вони були налякані вогнепальною зброєю і ножами, та затримані на сфальсифікованих обвинуваченнях для захисту інтересів Газпрому. І хто ж тут справжні хулігани?

Серед затриманих є молода жінка, яка, перед виїздом до Арктики, допомагала збирати речі і книжки для малозабезпечених дітей. Інші є членами сімей, сестрами та батьками. Ці люди – це чоловіки і жінки, які мають совість, та назвати їх хуліганами – тільки втратити ціну світу ”.

Greenpeace International activist Хуліганство – це серйозне і часто не відповідне покаранню обвинувачення. І хоча російський слідчий комітет нарешті погодився з міжнародними експертами права, і президент Росії  В.В.Путін особисто зазначив, що “арктична тридцятка” більше не буде обвинувачуватися у піратстві, вони офіційно не відмовилися від обвинувачень у сторону Алахвєрдова. Відтак, він, наразі, обвинувачується і в піратстві, і в хуліганстві.

Міжнародний закон встановлює, що країни не мають права захоплювати інші кораблі чи народи в міжнародних водах, вчиняючи хуліганство (на відміну від піратства). “Арктична тридцятка” була незаконно заарештована і  "Ґрінпіс Інтернешнл"   вимагає, щоб вона була негайно звільнена.

Регіональний суд Мурманська відхилив ще три апеляції проти тримання під вартою “арктичної тридцятки”, піднявши до 30 кількість відмов, серед яких і українець Руслан Якушев.

На обвинувачення у хуліганстві представник  "Ґрінпіс Росія", Володимир Чупров, сказав:

" Арктична тридцятка" – хулігани не більше, ніж вони були піратами. Нинішнє обвинувачення також є нечуваним. Воно не показує нічого, окрім нападу на принципово мирний протест. Ті хоробрі чоловіки і жінки вирушили до Артики, озброєні лише бажанням пролити світло на нерозсудливий бізнес. Вони повинні бути зі своїми сім’ями, а не у в’язниці в Мурманську ".

Він додав:

" Слідчий комітет також повідомив, що може обвинуватити деяких активістів у застосуванні сили проти чиновників, що тягне за собою до десяти років ув’язнення. Грінпіс має 42-річну історію цілковито мирної діяльності. Вони прибули до тієї бурової установки на кораблі з намальованими голубом та веселкою. Поки протестанти стояли з піднятими руками, наше судно було захоплене чоловіками з ножами та пістолетами. Вони повинні бути негайно звільнені" .

У суді Пол Рузискі (англ. Paul Ruzycki), один із активістів “арктичної тридцятки”, зазначив:

Greenpeace International activist_2 Ми – мирні активісти з усього світу, які працюють для спільних цілей. В основному, ми просто прагнемо миру. Ми робимо це, щоб підвищити публічну інформованість про активність руйнівних дій мультинаціональних корпорацій. Ми використовуємо ненасильницькі практики і беремо з собою глобальні медіа, щоб дати голос тому, хто не має голосу.

Ми не маємо ніякої особистої вигоди з наших ненасильницьких дій. На противагу, ми можемо втратити все: нашу свободу, сім’ю, друзів. Я сподіваюся, ви розумієте. Ми робимо це, бо ми щасливі робити це. Особисто я і багато інших учасників бачили багато такої несправедливості, здебільшого заради жадібності та грошей. Ми робимо це, щоб наші діти мали гідне життя ”.

Євросоюз також виказав своє занепокоєння з приводу цієї справи, і більш ніж 90 членів Європейського парламенту підписали постанову солідарності, закликаючи до негайного звільнення протестантів . Член Європейського парламенту також повідомив, що обвинувачення у хуліганстві “не відповідає скоєному” і може також бути інтерпретоване як загроза демократії, свободі вираження і демонстрацій.

Міжнародний виконавчий директор  "Ґрінпісу" Камі Найду (англ. Kumi Naidoo) написав листа на адресу німецького нафтового гіганта "Шелл" (англ. Shell), наполягаючи на розірванні угоди з "Газпромом", оскільки той втягнений в серйозне порушення права на свободу вираження. Не дивлячись на те, що "Шелл" намагалася відсторонитися від ситуації навколо “арктичної тридцятки”, мовляв, вони не мають нічого спільного з подіями в Росії, вони не можуть вічно ховатися в тіні свого російського партнера.

Як один із найбільших світових нафтових гігантів і найбільший партнер "Газпрома", "Шелл" очевидно має силу заохотити його у пошуках рішення цієї обурливої ситуації. Зважаючи на таку мовчанку, важко уникнути висновку про те, що "Шелл" уклала свою угоду з "Газпромом", вищу за звільнення цих в’язнів сумлінності ”, заявив співробітник "Ґрінпіс  Великобританія" Джим Футнер (англ. Jim Footner).

Підтримати “The Arctic 30” ви можете надіславши електронного листа до російського посольства, перейшовши за ]]> цим посиланням ]]> .

Для КліматІнфо переклала та підготувала Мазур Тетяна

Редактор: Марина Веселик

 

Поділитись в соціальних мережах: