strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

П’ять речей, які варто знати про зміни клімату в Латинській Америці та на Карибах

зміна клімату стосується кожного 31 березня Міжурядова робоча група з кліматичних змін (Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) оприлюднила доповідь щодо поточних і майбутніх наслідків кліматичних змін. Такі зміни уже впливають на кожен континент- відзначають дослідники. І констатують, що суспільство до них не готове.

Ось п’ять найважливіших речей, які потрібно знати про вплив кліматичних змін на Латинську Америку та Кариби .

1. Водні ресурси зазнають змін разом зі змінами клімату, призводячи до більш потужних засух і наводнень. У зоні ризику економіка і благополуччя.

Наявність води в регіоні важлива не лише для задоволення базових потреб людини, а й для сільського господарства та енергетики. 60% електроенергії регіону виробляють гідроелектростанції.

Набирають обертів наслідки проблем, які виникають в сільському господарстві від сильних паводків . Зовсім нещодавно ми мали великий паводок у басейні ріки Ла Плата (Бразилія, Парагвай, Аргентина, Уругвай). Не меншим викликом є проблеми навпаки - зменшення рівня води та засуха , як у Центральній Америці та Центральних Андах.

Такі країни Анд, як Перу та Еквадор, спостерігають пришвидшене танення льодовиків . Також там отримують все менше й менше гідроенергії, що в перекладі на мову економіки означає втрату мільйонів доларів. Час подумати про сонячну енергію? Так, і деякі країни це роблять. Перу електрифікує будинки 2 млн людей, використовуючи сонячну енергію замість викопного палива.

2. Кліматичні зміни пришвидшать деградацію природних зон проживання багатьох видів, ставлячи їх на межу вимирання.

Біорозмаїттю та благополуччю видів у регіоні загрожує збільшення сільськогосподарських угідь та індустріалізація. Кліматичні зміни ускладнюють ситуацію.

види в небезпеці

Підвищення температури і зміни в обсягах опадів виганяють тварин і рослини з їхніх звичних ареалів, але йти їм нема куди. Ми всі занепокоєні долею білих полярних ведмедів , але в не менш складній ситуації перебувають амазонський ламантин, андська кішка, галапагоський пінгвін, шкіряста черепаха та багато, багато інших.

3. Сільське господарство в регіоні також зазнає змін, існуючи в умовах невпевненості.

Наслідки змін у кліматі призведуть до аграрної експансії таких регіонів, як Амазонка. У той же час, в інших регіонах виробництво аграрної продукції зменшиться через засуху.

Збільшення кількості опадів дозволило розширити поля маїсу та сої в Аргентині, Уругваї та південній Бразилії. Однак підвищена температура у тропічних регіонах Центральної та Південної Америки, навпаки, має негативний вплив на сільське господарство. Особливо чутливе до змін клімату виробництво кави.

Читайте також: Кліматичні зміни погіршують смак кави

4. Підвищення рівня моря торкнеться понад 600 млн людей, що живуть на узбережжі.

Підвищення рівня світового океану обернеться ще більш руйнівними береговими підтопленнями . Більші та сильніші хвилі загрожуватимуть містам та інфраструктурі на узбережжях.

Читайте також: Підвищення рівня моря загрожує Світовій культурній спадщині

Потепління океану та пов’язане зі змінами клімату окислення води призведуть по зменшення поголів’я риби. За деякими прогнозами, Мезоамерианський кораловий риф – домівка багатьох видів риб - до 2050 року може зникнути взагалі через збільшення рівня кислотності.

частина Бразилії залишилася без води 5. Зміна температури та рівня опадів може викликати ендемічні хвороби, такі як малярія, на нових територіях.

У Колумбії, та й в інших місцинах довкола Амазонки, в останні п’ять десятиліть зросла кількість захворювань на малярію. Через потепління клімату ця та інші хвороби „піднімуться” вище в гори, ще вже зараз можна побачити в болівійській частині Анд.

Феномени на зразок Ель Ніньо посилять вплив кліматичних змін, спричинюючи екстремальні природні явища. Здоров’я тисяч людей у потенційній небезпеці.

Висихання річок призводить до погіршення якості води і її дефіциту, що також становить велику небезпеку для здоров’я.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Євгенія Продаєва ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: