strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Польща і Болгарія - країни з найзабрудненішим повітрям у Європі

Poland_pollution За даними останнього дослідження Польща – цьогорічна країна проведення чергової Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН) – посідає друге місце у Європі за рівнем забруднення повітря.

В опублікованому дослідженні Європейського агентства з навколишнього середовища (ЄАНС) було оприлюднено дані, які свідчать, що Польща поступається лише Болгарії у концентрації дрібнодисперсних твердих частинок та забруднюючих речовин, які утворюються при викидах у повітря електростанцій, промислових підприємств і автівок . У рейтингу 10 найбільш забруднених міст Європи 2011 року 6 міст були польськими. Наприклад, Краків 150 днів на рік перевищує норму забруднення повітря, встановлену ЄС. Також у Польщі відзначається високий рівень бензапірену, канцерогенного вуглеводню, який є продуктом спалення кам'яновугільної смоли, деревини та вихлопних газів автомобілів . «Бензапірен – зростаюча проблема ЄС, особливо у регіонах, де побутове спалювання вугілля і деревини є або стає більш поширеним», – йдеться у доповіді. Така статистика не дивна, адже основне джерело енергії в Польщі – вугілля . На нього і припадає 90 % електроенергії, тож країна не була здатна виконати план ЄС щодо скорочення викидів вуглекислого газу . Про це свідчать наміри побудувати 2 нові вугільні ТЕС без врахування установок для вловлювання та зберігання вуглецю (CCS), що є порушенням норм ЄС .

Цього року невеликий переполох у міжнародних ЗМІ викликала стаття на ]]> сайті ]]> , присвяченому 19 РКЗК ООН, про те, що позитивні наслідки танення льодів Арктики переважають негативні. Однак стаття виявилася жартом, на який, тим не менш, купилися не лише ЗМІ та професійні активісти, але навіть сам польський міністр охорони навколишнього середовища. 
Міністр благородно захистив виступ жартівників, прийнявши його як фактичну позицію свого уряду про благотворну дію зміни клімату.

Насправді, ця справа є витівкою від активістів YES LAB, котрі намагаються привернути увагу уряду до нагальних проблем. Голова YES LAB Шон Драгінбот (Sean Draaginbote) заявив: «Від Філіппін до Нью-Йорка питання зміни клімату об’єднує чисельні спільноти людей і є їхньою рушійною силою».
У переліку цих проблем – смішні, на думку YES LAB, звинувачення мирних активістів «Ґрінпіс» у піратстві. Детальніше читати тут .

Проте, незважаючи на високий рівень забруднення, Польща не відмовлятиметься від вугілля як основного джерела вироблення енергії. Цього року Варшава є країною проведення не тільки РКЗК ООН, а також, за ініціативи Міжнародної вугільної асоціації, Саміту з питань вугілля та клімату, який проходитиме паралельно із переговорами РКЗК ООН.

 

Hungary_pollution

Ще одна погана новина для жителів Польщі: дрібні частинки, які викидаються при спалюванні вугілля можуть викликати рак легенів та смерть. Нещодавнє дослідження у Китаї виявило, що забруднення повітря викидами від вугілля скорочує життя на 5,5 років. Також це є однією з причин низької маси тіла при народженні у немовлят, астми, хвороб серця і нирок.

Але Польща – не єдина європейська країна, яка бореться із забрудненням повітря. Те ж дослідження показало, що більше 90% людей, що живуть у європейських містах, дихають повітрям, яке не відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров'я . «За останні 10 років рівень забруднення повітря в Європі знизився», – зазначається у доповіді. Наразі ЄС переглядає існуючі норми забруднення повітря і з цього приводу директор ЄАНС Ганс Бруюнінкс (Hans Bruyninckx) зазначив, що ЄС повинен робити більше, аби знизити рівень забруднення повітря, адже в Болгарії, Польщі та таких країнах як Словаччина та Чеська Республіка він, як і раніше, високий . Та додав: «Велика частина населення живе в нездоровому навколишньому середовищі, що не відповідає діючим стандартам. Щоб потрапити на шлях сталого розвитку, Європі доведеться бути амбітною і виходити за рамки чинного законодавства».

Для КліматІнфо переклала Юлія Завертана

Редактор: ]]> Наталія Рубіш ]]>

Поділитись в соціальних мережах: