strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Росія виходить з Кіотського протоколу і відмовляється від $ 10 млрд інвестицій

Герб Росії Сьогодні віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович заявив про те, що Росія не буде брати участь у другому періоді Кіотського протоколу, який починається в 2013 році. У понеділок в Досі (Катар) почалися переговори ООН зі зміни клімату , в яких беруть участь близько 17 тисяч осіб, де від делегації Росії чекали остаточної відповіді щодо питання продовження участі в Кіотському протоколі. Він виявився негативним - через некомпетентність чиновників Росія втрачає можливість залучати інвестицій для "зеленої" модернізації промисловості і зміцнитися в якості одного з лідерів важливого політичного процесу в ООН.

Рішення Росії означає відмову від приблизно 10 млрд дол "зелених" інвестицій до 2020 року, які могли бути використані для екологічного розвитку російської промисловості. Враховуючи, що в російській скарбниці коштів на "зелену" модернізацію як правило не знаходиться, а продовження участі Росії в Кіотському протоколі не накладає на економіку ніяких обмежень - це неконструктивне і вкрай шкідливе рішення як для економіки, так і для навколишнього середовища.

В якості причин рішення Росії називається позиція деяких інших країн. Канада і Японія вийшли з Кіотського протоколу (КП), тому що не можуть виконати свої зобов'язання по скороченню викидів, США на тих же підставах не приєдналися до протоколу, але Росія в принципово іншій ситуації. Російські викиди парникових газів на 35% менше дозволеного рівня і до 2020 року цей рівень не буде досягнутий, а інші країни, що вийшли з КП, дозволений рівень перевищили.

Чому в цій ситуації Росія відмовилася від участі в КП, який несе мільярди доларів інвестицій на екологічні проекти великої промисловості - велике питання. Однак зрозуміло, що наслідки негативного рішення російської влади позбавляють країну можливості скорочувати викиди без шкоди для економіки і в цілому підвищувати її конкурентноздатність на світовому ринку.

Планується, що наступного тижня влада Росії оголосить про національну мету щодо зниження викидів парникових газів. Швидше за все, це утримання викидів до 2020 року на рівні мінус 20% -25% від рівня 1990 року. Здається абсолютно безглуздим, що ця мета буде оголошена не в рамках другого періоду КП, що дало б можливість брати участь у процесі і далі, а як окремий від Кіотського протоколу захід. Також потрібно зауважити, що фактично така національна мета - це тільки на папері зниження, а за фактом збільшення викидів на 10-15% від рівня 1990 року (прийнятий за базовий в КП).

Згідно з експертами Вищої школи Економіки (Москва), участь в першому періоді КП принесла Росії більше $ 1 млрд "зелених" інвестицій. Продовження участі може до 2020 року залучити на проекти з модернізації, що ведуть до зниження викидів парникових газів, на порядок більшу кількість коштів.

 

Читайте також Кіотський протокол: Австралія підписалася під другою фазою

 

Володимир Сливяк , співголова російської екологічної групи " Экозащита "

Поділитись в соціальних мережах: