strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Швеція прагне стати першою країною, що не використовує викопне паливо

Швеція - країна без викопного палива Швеція цілком серйозно планує перейти на поновлювані джерела енергії та стати першою в світі країною, вільною від викопного палива. На початку жовтня керівництво країни оголосило про здійснення конкретних кроків у цьому напрямку.

Відповідно до проекту бюджету на 2016 рік «Інвестиції у майбутнє Швеції», це коштуватиме державі додаткових 546 млн. дол. США, які підуть на використання поновлюваних джерел енергії та дії, що перешкоджають зміні клімату.

Швеція – значить чистий бізнес

Згідно з даними «Bloomberg», минулого року Швеція перевела близько 2/3 свого виробництва електроенергії на чисті і низьковуглецеві джерела. Маючи в подальшому на меті повну відмову від викопного палива, країна планує до 2020 року зменшити кількість викидів у атмосферу на 40%.

Хоча кінцевого терміну для Стокгольма встановлено й не було, держава може повністю позбутися «брудного виробництва» вже до 2050 року.

Шведський уряд надалі підтримуватиме використання розумних мереж і чистого транспорту, а також використання та збереження сонячної та вітрової енергії. Інвестиції у фотоелектрику зростуть майже ввосьмеро – до 390 млн. крон (47,6 млн. дол. США) щороку у період між 2017 і 2019 роками. Загалом керівництво країни планує витратити 1,4 млрд. крон.

Швеція щорічно виділятиме 50 млн. крон (6,1 млн. дол. США) на дослідження енергозбереження, 10 мільйонів крон (1,22 млн. дол. США) на розумні мережі і 1 млрд. крон (122 млн. дол. США) на ремонт житлових будинків та їх реконструкцію для забезпечення енергоефективності. Уряд також планує збільшити інвестиції у транспортну галузь, та, ймовірно, з часом повністю перейти на електротранспорт. Джерелом більшості інвестицій стануть податки на бензин і дизельне паливо.

Коли ЄС не доводить справу до кінця, Швеція бере справу у свої руки

Цілі скандинавської держави є амбітнішими за нинішні приписи ЄС, у тому числі щодо обсягу допомоги країнам, що переходять до «чистої енергії» в умовах зростання економіки.

Швеція також фінансуватиме проекти, спрямовані на вирішення кліматичної кризи, в країнах, що розвиваються. Уряд сподівається, що цей крок стане «важливим сигналом» для конференції Організації Об’єднаних Націй, яка відбудеться у грудні цього року в Парижі.

Читати також:  Кліматичний саміт у Парижі: активні приготування

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Катерина Буряк

Поділитись в соціальних мережах: