strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Сім мільйонів смертей…

забруднене повітря та здоров'я Нещодавнє дослідження констатує наступну статистику: у 2012 році близько семи мільйонів людей померло через забруднення повітря. Цей факт вкотре підтверджує, що проблема забруднення повітря – одна з найгостріших в охороні навколишнього середовища. Зменшення викидів шкідливих речовин врятувало б не одну тисячу людських життів. Аналіз даних, зібраних у ході дослідження, виявив прямий зв’язок між забрудненим повітрям і такими хворобами, як ішемія, ГРВІ та навіть раком.

Дослідження базується на новітній інформації про хвороби, спричинені забрудненням повітря, і відкриває очі на незахищеність людського організму від цих впливів. Науковцям вдалося спрогнозувати демографічну ситуацію на майбутнє як у міській, так і в сільській місцевостях.

Читати також: Дим і газоподібні викиди отруюють повітря у великих містах Азії 

«Очищення забрудненого повітря зменшить кількість важких захворювань у жінок та групах ризику, куди входять діти та старі люди, – каже доктор Флавіа Бастрео, асистент Всесвітньої організації здоров’я (ВОЗ). – Ці л юди найбільше страждають від шкідливого впливу й платять високу ціну за прогулянки на «свіжому» повітрі, дихаючи небезпечними викидами з труб заводів та фабрик ».

Нижче наведено процентне співвідношення хвороб, спровокованих забрудненим повітрям :

СМОГ та смерть

1) Внаслідок перебування особи на вулиці:

  • 40% – ішемічне захворювання серця;
  • 40% – інсульт;
  • 11% – хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ);
  • 6% – рак легень;
  • 3% – гострі респіраторні захворювання в дітей (ГРВІ).

2) Внаслідок перебування особи в приміщенні:

  • 34% – інсульт;
  • 26% – ішемічне захворювання серця;
  • 22% – ХОЗЛ;
  • 12% – ГРВІ;
  • 6% – рак легень.

Такі результати були опубліковані Всесвітньою організацією здоров’я на базі інформації, зібраної в ході досліджень у 2012 році науковцями.

«Зараз ми чітко розуміємо, що небезпека від забрудненого повітря набагато серйозніша, ніж це вважалося раніше, – каже доктор Марія Нейра, директор департаменту Публічного здоров’я ВОЗ. – Науковці подають чіткий сигнал, що потрібно провести широкомасштабні заходи для очищення повітря ».

Ситуація виглядає так: у 2012 році 4,3 мільйони людей померли через забруднення повітря в їхніх оселях, спричинене приготуванням їжі в печах, які працюють на вугіллі, дровах чи біомасі. Загалом такими пристроями користується 2,9 мільярдів людей. Їхні домівки опалюються матеріалами, що несуть серйозну шкоду здоров’ю.

За інформацією ВОЗ, ще 3,7 мільйони людей померло від забрудненого повітря назовні. Сюди входять дані, зібрані як у міській, так і в сільській місцевостях.

« Найбільшу шкоду повітрю завдає транспорт, промисловість та сміття. Тому основним вектором нашої роботи є збирання коштів для проведення очисних програм, – каже доктор Карлос Дора, координатор ВОЗ. – Наша організація спільно з іншими здоровоохоронними установами зараз має унікальний шанс щось змінити в екологічній політиці та врятувати мільйони життів».

Читати також: Як зміна клімату вплине на здоров’я? 

Публікація цих досліджень – це важливий крок, зроблений ВОЗ, щоб запобігти забрудненню повітря в майбутньому. Науковці планують створити всесвітню платформу, яка тестуватиме повітря й здоров’я людей. Це буде зроблено для того, аби співпрацювати з органами влади на місцях стосовно покращення екологічної ситуації в тому чи іншому регіоні.

Наступного року ВОЗ планує продовжити дослідження й опублікувати інформацію про стан навколишнього середовища в більш ніж 1600 містах на всіх континентах нашої планети.

Для КліматІнфо переклав та підготував Богдан Фещак

Редактор: Ірина Курганська

Поділитись в соціальних мережах: