strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Танець з 15 000 бджолами

Танець з бджолами Ймовірно, це прозвучить безглуздо, але художниця з Орегону Сара Мапеллі (Sara Mapelli) танцює, а на її оголеному тілі сидять тисячі бджіл. Усе це вона робить для того, щоби допомогти іншим стати ближчими до природи. Мапеллі, відома як Королева бджіл, говорить про себе як про енергетичного терапевта.

Бджолиний танець, який вона практикує уже впродовж десяти років, створений для «зцілення» та «роздумів» , розповідає Мапеллі в інтерв'ю National Geographic. Цим вона сподівається допомогти іншим подолати їхні страхи, у тому числі страх перед бджолами, та допомогти людям, які відчувають втрату зв’язку з природою.

Бджоли існують громадою, і це прекрасний приклад почуття спільності, яким Мапеллі хоче поділитися з іншими. Коли її клієнти відчувають розлуку або незадоволеність, одним з її підходів у рамках практики альтернативної медицини є виконання бджолиного танцю.

Для приваблення бджіл, вона обтирається тим же феромоном, який продукувала б бджоломатка (бджоло матки використовують цей феромон для контролю вулика), відтак бджоляр підіймає вуликову рамку, і бджоли починають роїтися на тілі Мапеллі. Феромон, який вона отримала від ентомолога Майкла Берджетта (Michael Burgett) з Університету штату Орегон, має силу гормону, що його виділяють сто бджоломаток.

«Я схожа на дерево, над яким вирує потужний торнадо, який поступово зменшується, як бджоли осідають, − розповідає Королева, описуючи свої відчуття. − Вони створюють чималий шум: це поглинаючий і красивий звук».

І додає, що інколи відчуває дискомфорт, особливо коли майже 15 000 бджіл рояться на тілі, та і жалили її не раз. Але для неї це частина терапії. Мапеллі навіть зайнялася апітерапією, в ході якої використовує продукти бджільництва, в тому числі бджолину отруту для лікування хвороб.

Мапеллі розповідає, що дехто вважає її божевільною, але, окрім терапевтичного ефекту ця практика дає можливість розповісти про важливу роль бджіл у запиленні їжі та їхнє надзвичайне місце в екосистемі. Вона також навчає своїх клієнтів, як можна захистити цих особливих запилювачів.

Життєво важлива роль бджіл у навколишньому середовищі детально вивчена. Бджоли є найважливішими для виживання людини. Насправді, уся екологія Землі була сформована бджолами. Оскільки вони спершу еволюціонували з віс 100 мільйонів років тому, бджоли стимулювали розвиток рослин.

Наразі бджоли знаходяться в небезпеці. У доповіді Міністерства сільського господарства США торік виявили, що популяція бджіл у США різко знизилась більш, ніж на 40% у порівнянні з попереднім роком. Д-р Девід Сузукі (David Suzuki) та інші провідні експерти закликають прийняти глобальну заборону класу пестицидів, відомих як неонікотиноїди, які пов'язують з масовою загибеллю бджіл. Президент Обама організував цільову групу для порятунку бджіл (Pollinator Health Task Force), але багато хто вважає, що плани щодо поліпшення здоров'я запилювачів не зайдуть далеко.

Читати також:  Нове відкриття пояснює вимирання бджіл «Plan Bee»: життя без пестицидів!

Вирішальна роль бджіл у нашій продовольчій системі змушує замислитися: якщо всі бджоли зникнуть, то чи не зникнемо разом з ними й ми?

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Ірина Савюк

Поділитись в соціальних мережах: