strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Україна перетворюється на тропіки

Україн у готують до зміни клімату.

Чиновники думають над тим, як охолоджувати АЕС і збирати по два врожаї на рік, повідомляє газета ]]> Сегодня ]]> .

Як розповіли нам кліматологи, затяжна спека до +40, як минулого літа, або різка зміна погоди із злив на суху спеку і навпаки, як це відбувалося в червні-липні цього року, роблять Україною схожою на тропічну Африку. Подейкують, що через якихось 20 років в Україні можна буде вирощувати банани, правда, аграрії поки ставлять це під сумнів.

Примітно, що на державному рівні вже готується документ з масштабн ою назвою: « Національний план адаптації до кліматичних змін ». Про це «Сегодня» повідомила головний фахівець зі зв'язків зі ЗМІ Держагентства екологічних інвестицій при Кабміні Ілона Заєць. «Перед нами поставлено завдання – скласти«План адаптації», - розповіли нам фахівці агентства. - Потім він буде узгоджений з Мінфіном та Мін'юстом. По суті, в ньому прописано те, що слід врахувати поточні та прогнозовані зміни клімату, можливі наслідки для всіх економічних секторів . Наприклад, енергетики. Доведеться задуматися над тим, як ефективніше охолоджувати АЕС в спекотні літні місяці. Також треба враховувати те, що споживання електроенергії влітку через працюючі кондиціонерів практично таке ж, як і взимку. Перша версія «Плану адаптації» може бути складена вже цієї осені».

За словами екологів з держагентства, швидше за все, в плані будуть прописані і рекомендації для аграріїв - яким сортам овочів і злаків віддавати пріоритет, а від яких утриматися.   Наприклад, є сенс перейти на вирощування більш пізніх сортів пшениці.   Що ж стосується овочів, то, за словами екологів, потрібно серйознорозглядати таку вигоду від потепління клімату, як можливість збору двох врожаїв у рік (наприклад, капусти, гороху, моркви і т. п.).

БАНАНИ

Старший науковий співробітник Українського гідрометеорологічного НДІ Владислав Тимофєєв говорить, що подібні до сьогоднішніх різкі зміни погоди влітку були і 10, і 20 років тому, проте зараз вони стали відбуватися частіше - з періодичністю тиждень-дві. « Це означає, що влітку наш помірний клімат стає схожим на тропічний.   На півдні та в Криму стало більше опадів », - розповів він«Сегодня».

Експерти-аграрії кажуть, що через нові температур и у нас можна буде вирощувати банани, але не в промислових масштабах. «Їх вже окремі садівники вирощують в Криму», - говорить експерт Роман Сластьон.

Поділитись в соціальних мережах: