strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Великі дерева краще всотують вуглекислий газ

Баобаб

Вимірявши стовбури 70 тис. дерев по всій Африці, вчені з'ясували, що тропічні ліси поглинають більше вуглекислого газу, ніж вважали раніше. Виявилось, що майже одну п’яту викидів від згоряння викопного палива поглинають ліси Африки, Амазонії та Азії.

Саймон Люіс , експерт з питань клімату з університету Лідса, який керував дослідженням, зазначив: « Ми отримуємо від природи безкоштовну субсидію. Тропічні ліси всотують 18% СО2 , який випускається в атмосферу щороку у зв'язку зі спаленням викопних палив ».

Для дослідження, результати якого було оприлюднено в журналі «Природа» (Nature), виміряли дерева в 79 місцевостях незайманого лісу в десяти африканських країнах, від Ліберії до Танзанії, і порівняли отримані результати із записами сорокарічної давності. «Загалом, стовбури дерев збільшуються», - прокоментував Люіс.

У 60-х рр. гектар незайманого африканського лісу очищав повітря від 0,6 тонн вуглекислого газу на рік. Всі тропічні ліси нашої планети поглинали до 4,8 трильйонів тон газу щороку, що майже дорівнює загальному обсягу викидів США.

Хоча відомо, що окремі дерева поглинають вуглець, який потрібен їм для фотосинтезу і росту, раніше вважали, що великі ділянки зрілого лісу ніяк не впливають на рівень вуглецю , бо кількість всотаного молодими деревами газу компенсувалась кількістю газу, що виділяється, коли відмирають старі дерева.

Дослідження показує, що збільшення рівня СО2 в атмосфері може викликати додаткове зростання зрілих лісів .

Люіс прокоментував: « Наразі це позитивна тенденція, але такий ефект не триватиме завжди. Дерева не можуть ставати все більшими і більшими ».

Хелена Мюллер-Ландау , співробітниця Смітсоніанського інституту дослідження тропіків у Панамі, зазначила, що зростання лісів може бути способом відновитися після травм: засух, пожеж, діяльності людини , що мали місце сотні або навіть тисячі років тому.

Дослідження тривають, оскільки посилюються спроби долучити план захисту тропічних лісів до програми обмеження викидів вуглецю, що має стати частиною нової кліматичної угоди, замість Кіотського протоколу.

 

Читайте також 14 найбільших та найвразливіших дерев світу – у фотографіях 

 

Для КліматІнфо переклала Олександра Лиганенко

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: