strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

10 пунктів, які потрібно знати з нової доповіді МГЕЗК

Представлена остання доповідь МГЕЗК Вже опублікована остання доповідь МГЕЗК, і новини далеко невтішні.

Голова Міжурядової групи експертів зі зміни клімату Раджендра Пачаурі (Rajendra Pachauri) назвав останній звіт МГЕЗК, яка відстежувала зміну клімату з 1988р., «найпотужнішим, найбільш достовірним і вичерпним». Це «ще один дзвіночок нагадування світовій спільноті, що ми повинні діяти спільно, швидко і рішуче», – заявив у свою чергу Білий дім.

Мова доповіді категоричніша за минулорічні: чітко говориться, що потепління «однозначне», і зміни, які ми бачимо – повсюдні . Доповідь закликає вжити невідкладних заходів щодо зменшення нашої залежності від викопних видів палива . Якщо ж ми цього не зробимо, то стикнемося з «подальшим потеплінням і довгостроковими змінами в усіх елементах кліматичної системи, що підвищує ймовірність серйозних, повсюдних і необоротних наслідків для людства і екосистем ».

Ви можете переживати відчуття дежавю – це тому, що з вересня 2013 року вийшло три доповіді МГЕЗК, нинішня є отсанньою у циклі доповідей, що разом утворять повний п’ятий звіт – своєрідний всебічний погляд на зміну клімату. Такий звіт не складався з 2007 року.

Усі учасники сподіваються, що узагальнені дослідження скерують політичних лідерів і учасників переговорів ООН на підписання угоди про зменшення викидів і порятунок усіх нас.

Ось 10 ключових моментів з доповіді (всього вона займає 116 сторінок з 40-сторінковим оглядом для політиків), які необхідно знати кожному:

1. Ми, люди, дійсно, по-справжньому відповідальні за зміну клімату , і ігнорування цього факту не робить його менш реальним.

«Вплив людини на кліматичну систему зрозумілий, і останні антропогенні викиди парникових газів найбільші за всю історію людства», – йдеться у доповіді. Атмосферна концентрація основних парникових газів – вуглекислого газу, метану і закису азоту – «безпрецедентна щонайменше за останні 800 тис. років», і у цьому слід звинувачувати саме нашу економіку, орієнтовану на викопне паливо та постійно зростаюче населення.

Світовий рівень викидів СО2 антропогенного походження

Світовий рівень викидів СО2 антропогенного походження

Читати також:   2014 року викиди СО2 поб’ють рекорд

2. Зміна клімату вже відбувається.

Кожне з останніх трьох десятиліть було теплішим за попереднє і теплішим за будь-яке з тих пір, коли ми почали вести облік. Рівень моря піднімається. Арктичний льодовий покрив тоншає. Врожайність падає. Вологість підвищується, а шторми та періоди нестерпної спеки стають тривалішими.

Середні світові аномальні температури землі та поверхні океану; зміна середнього світового рівня моря

Середні світові аномальні температури землі та поверхні океану; зміна середнього світового рівня моря

Читати також: Зміни клімату на Алясці: 35 тис. моржів на маленькому клаптику землі 

3. ... і ставатиме дедалі гірше:

«Періоди надзвичайної спеки наставатимуть частіше і триватимуть довше...у багатьох регіонах зросте екстремальна кількість і частота опадів. Океан продовжуватиме нагріватися і окислюватися, а світовий рівень моря підвищуватиметься» – зазначено у доповіді. Якщо ми і надалі йтимемо нашим теперішнім шляхом, то вже до кінця століття станемо свідками підвищення температури від 3,7 до 4,8°C або й вище. Ці графіки показують прогнозовані зміни підвищення рівня моря і температури поверхні землі за різними сценаріями викидів:

прогнозовані зміни підвищення рівня моря

підвищення температури поверхні землі

Читати також: Глобальне потепління вже не спинити

4. Основна частка потепління припадала на океан.

Близько 90% енергії, яка увійшла у кліматичну систему з 1971 року, увібрав океан. Це означає тепліший океан, що розростається і провокує сильніші бурі.

5. Океан стає кислішим .

Поглинаючи увесь той вуглекислий газ, що виробляють люди з часів промислової революції, океан став на 26% кислішим, а рівень pH знизився – у майбутньому така тенденція негативно відобразиться на морському житті. Окислення океану наразі отримало назву «іншої проблеми викидів CO2».

Читати також:   Зміна клімату впливає на поведінку акул

6. Зміна клімату найважче вдарить по країнах, що розвиваються , але не варто забувати: під загрозою ми всі.

Зміна клімату змінить продовольчі системи, поглибить проблеми зі здоров'ям, змусить людей мігрувати, послабить інфраструктури країн і загострить паливний конфлікт. Зміни стосуватимуться усіх сфер життя. Разом з підвищенням температур сповільниться економічне зростання, виникнуть нові передумови для бідності, і ми зрозуміємо: нужду неможливо подолати без попереднього вирішення проблеми зміни клімату.

Читати також: Малі острівні країни залишилися без допомоги  

7. Рослини і тварини ще уразливіші ніж ми .

Оскільки клімат змінюється, цілим екосистемам доведеться рухатися, пересікаючись одна з одною. І якщо глобальне потепління не уповільнить темп, то багато рослин і дрібних тварин відставатиме і вимре.

8. Ми повинні перейти на поновлювані джерела енергії як основні до 2050 року, і поетапно відмовитись від викопного палива до 2100 ,

щоб уникнути найбільш руйнівних і потенційно необоротних наслідків зміни клімату, наприклад, з доповіді: «істотне вимирання видів, світова і регіональна продовольчі небезпеки, істотні обмеження на загальну людську діяльність, і обмежений потенціал для адаптації». Ми повинні переконатися, що наші викиди скоротяться строго до середини цього століття. Ми повинні прагнути до «майже нульових викидів CO2 та інших стійких парникових газів до кінця століття».

9. У нас вже є потенціал для боротьби зі зміною клімату.

У нас є необхідні доступні технології, і економічний добробут не сильно постраждає, якщо ми виконаємо завдання, про які йде мова у доповіді. Як банально це не пролунає, але все, що нам необхідно – це лише воля до дії. Але ми повинні діяти одностайно. У доповіді говориться: «Ефекту не буде, якщо окремі сили просуватимуть свої інтереси самостійно».

10. Ця, доповідь, яка в цілому навіює жах, без сумніву викладена дуже обережно .

Наслідки зміни клімату можуть бути набагато гіршими ніж йдеться у доповіді.

Від редакції КліматІнфо : друзі, ми не втомлюємося повторювати, що все, що відбувається – дуже серйозно. Ця доповідь – лише нагадування, наскільки саме серйозно. Ми можемо лише тримати Вас у курсі останніх подій, публікувати поради та закликати до дій, але свою власну долю, долю Ваших ближніх (по будинку/місту/планеті), Ваших домашніх улюбленців, тримаєте саме Ви у своїх руках.

Будь ласка, поділіться цим матеріалом зі знайомими, порадьте не викидати батарейки у сміття, не використовувати марно папір, сортувати сміття, заощаджувати воду та електроенергію, не викидати їжу, не бути марнотратними, ретельно вибирати косметичні засоби, опиратися діючим системам – і головне: не бути байдужими.

З повагою, команда КліматІнфо.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Оксана Николайчук

Поділитись в соціальних мережах: