strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чому ми маємо припинити пити бутильовану воду

Сміття від пластику Пластик на пляжі та слово «сміття», викладене з м’ячів для гольфу – ці предмети на пляжі демонструють увесь асортимент непотребу, котрий є джерелом пластику в океанах. Це частина кампанії захисників океану, у якій корабель Ґрінпісу «Esperanza MV» пливе до місця у Тихому океані, яке часто називають Північно-Тихоокеанською сміттєвою плямою, щоб «задокументувати» загрозу, яку становить пластик для довкілля та життя у морі.

19 листопада – День непотребу. Мета цього дня – запропонувати нам поглянути з іншого боку на речі, якими ми користуємося. Усі вони – мобільні телефони, одяг, машини, палички для їжі та інше – звідкись беруться і мусять кудись подітися після того, як будуть викинутими. Це дуже шкодить життю на нашій планеті, тож варто подумати про те, як споживати менше.

Читати також: З яких країн потрапляє найбільше пластика до океанів 

Вже багато написано про необхідність змінити наш підхід до свят та пов'язане з ними безтямне скуповування усього підряд. Якщо подумати про витрати, то перше, що спадає на думку – дорога бутильована вода, від якої можна легко відмовитися.

Справді, у деяких країнах вода настільки погана, що вживати її небезпечно. У США є місцевості, де фрекінг або нафтохімічні заводи зруйнували місцеве водопостачання, але навіть зараз там є кращі варіанти, ніж вимушена купівля бутильованої води. У більшості випадків водопровідна вода у США є чистою, легкодоступною та у тисячі разів дешевшою за бутильовану.

Чотирирічна перевірка виробників бутильованої води у США та стандартів безпеки, якими вони керуються, включно з незалежним тестуванням більше 1000 пляшок води, виявила, що вода з пляшок не завжди є чистішою або безпечнішою за воду з-під крана. Фактично, проточну воду перевіряють частіше, ніж бутильовану.

Звідки береться бутильована вода?

Якщо ви вірите у маркетинг вартістю у мільйон доларів, ви також повірите у те, що за 2 долари ви отримаєте льодяникову воду з чистого струмка, видобуту з недоторканої місцевості. Насправді ж, значна кількість бутильованої води у США є просто обробленою водою з муніципальних систем водопостачання, звідки надходить вода і у наші крани.

Якщо це не видається вам безглуздим, ось справді шокуючий приклад того, звідки береться бутильована вода.

У той час як Каліфорнія переживає розпал рекордної посухи, Nestle, найбільший виробник бутильованої води у світі, видобуває мільйони літрів води щороку на державних землях національного заповіднику Сан-Бернардіно у Південній Каліфорнії. Використовуючи дозвіл, термін дії якого закінчився 1988 року, Nestle видобуває величезні об'єми води з державних надр та платить за це Лісовому управлінню лише 524 долари на рік. У той час, коли губернатор Каліфорнії оголосив надзвичайну ситуацію внаслідок посухи, Nestle отримує прибутки із залишків води. Як вам такий факт?

Що стосується пластикових пляшок, у яких постачається вода, то цей пластик виробляють з нафти, тож у цьому також немає нічого хорошого. В ідеалі, для зменшення видобування нафти, потрібно багаторазово переробляти увесь пластик, але цього не відбувається.

У США переробляють менше однієї третини пластикових пляшок. Неперероблені пляшки часто опиняються у морі або на узбережжях. Тут і починається справді гнітюча проблема: пластик не розкладається, як натуральні матеріали, тому плаваюча пляшка розпадається на крихітні частинки пластику, які заковтуються рибою та іншими морськими тваринами або просто розповсюджуються у морі. Одна літрова пляшка може розпастися на маленькі шматочки, яких вистачить по одному на кожну милю усіх пляжів світу. Щороку в океані опиняються від 10 до 20 мільйонів тон пластику.

Бутильована вода – це лише один приклад розрекламованого непотребу, без якого можна легко обійтися.

Читати також: Чому ми повинні заборонити використання пластикових пакетів 

Якщо ви плануєте провести свята з друзями або родиною, будь ласка, перш ніж щось купувати, подумайте, чи справді це зробить вас щасливішим? Чи можете ви позичити це, або розділити з кимось? Чи існує багаторазовий варіант використання цієї речі, або ж такий, що потребує менше пакувальних матеріалів? Або, можливо, ви взагалі можете обійтися без неї?

І, будь ласка, не забудьте попросити кожного, з ким ви святкуватимете, підписати цю ]]> петицію ]]> , щоб зупинити видобування води компанією Nestle.

Веселих свят!

Для КліматІнфо підготувала та переклала Ірина Стрельникова

Редактор: Оксана Плахотна

Поділитись в соціальних мережах: