strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

З яких країн потрапляє найбільше пластика до океанів

Пластик заполоняє океан Мільйони тонн пластикових відходів щорічно потрапляють до океанів, у результаті чого природі завдається непоправна екологічна шкода. Не кажучи вже про витрачені даремно фінанси, адже величезна кількість матеріалу, який можна було б переробити, буквально зникає. 

За даними дослідження Ocean Conservancy, опублікованого в цьому році, до 60% цих відходів надходить з п'яти країн: Китаю, Індонезії, Філіппін, В'єтнаму і Таїланду . Тому було б слушно зосередитися, у першу чергу, саме на цих місцях.

П'ять країн можуть скоротити свої втрати пластика на 65%. Таким чином, загальний обсяг світового забруднення може скоротитись на 45% до 2025 року, говориться у дослідженні. Це не так складно, як може здатись на перший погляд. Зменшення втрат у пунктах збору, розширення компаній зі збору сміття, використання сміття для виробництва енергії та зменшення дорогого пластика у потоці відходів – усе це буде коштувати близько 5 млрд. дол. США щороку – «інвестиції, які повернуться назад в економіку».

Автори розглянули 33 можливих вирішення проблеми морського сміття, враховуючи «долари за тонну пластику» для кожного. У короткостроковій і середньостроковій перспективі доповідь закликає до прискореного розвитку збору і виключення втрат пластика після збору, з подальшим розвитком і впровадженням комерційно життєздатних варіантів переробки . У довгостроковій перспективі доповідь визначає критичну необхідність інновацій у сфері технологій регенерації та очищення, розвитку нових матеріалів і товарного дизайну . Це сприятиме повторному використанню або переробці сміття.

Стратегії для кожної країни повинні відрізнятися. У Китаї 84% пластику припадають на відходи, які не збираються, тому він повинен зосередитися на розширенні збору сміття. У середньому, п'ять країн збирають тільки близько 50% власного сміття. На Філіппінах 74% його втрат відбуваються після того, як відходи були «зібрані», так що, ймовірно, потрібно модернізувати засоби та транспортні системи.  

У доповіді підкреслюється, що найближчі 10 років будуть мати критичне значення для ефективного вирішення проблеми забруднення океану пластиком, оскільки ця проблема має не тільки місцевий, але й глобальний характер.

Читати також:  Майже всі морські птахи споживають пластик

Для досягнення успіху доповідь закликає до узгодження глобальних дій між урядовими і неурядовими організаціями під головуванням міжнародної коаліції компаній, які будуть прискорювати виконання зобов'язань з боку політичного керівництва, забезпечувати місцеві «доказові концепції», підтримувати технології управління відходами і віддавати перевагу питанню пластикових відходів в океані у рамках глобального політичного порядку денного з питань океану і навколишнього середовища.

«Це дослідження окреслює шлях, який може подарувати значні вигоди для суспільства, зберегти біопродуктивність океану і знизити ризики для промисловості, - йдеться у доповіді. - Узгоджені дії у вигляді щорічних інвестицій у 5 млрд. дол. США для системи управління відходами можуть створити яскравий вторинний ринок ресурсів. Також це дозволить залучити інвестиції в розробку упаковки для товарів і систему відновлення, дозволяючи океану процвітати».

Читати також:  Купальник допоможе очистити океани Adidas створили кросівки з океанічного пластикового сміття

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: