strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Франція готується стати лідером в екологічному та раціональному використанні вуглецю

Арнольд Шварценеггер, колишній губернатор Каліфорнії і один із засновників організації Р20 Регіони кліматичних дій, і Лоран Фабіус, французький міністр закордонних справ і міжнародного розвитку, на саміті Р20, 11 жовтня 2014. У жовтні в Парижі відбувся перший Всесвітній саміт регіонів з питань зміни клімату. Саміт був організований у партнерстві з екологічною організацією «Р20 Регіони кліматичних дій». Учасниками якого були регіональні лідери, урядові чиновники, керівники великих корпорацій, інвестори, спілки та ЗМІ. Під головуванням Арнольда Шварценеггера, колишнього губернатора Каліфорнії і одного із засновників організації «Р20 Регіони кліматичних дій», саміт зібрав близько 500 регіональних і місцевих органів влади з п'яти континентів. Учасники зібралися щоб сприяти підписанню нової міжнародної угоди, яка б юридично зобов'язувала до обмеження зміни клімату.

У співпраці з World Climate Ltd. цей захід об’єднав регіони, міста, підприємства, інвесторів і університети довкола спільної декларації, яка закликає до здійснення низки конкретних дій щодо екологічної раціональності, зокрема, й екологічно стійкої транспортної системи, в межах програми «Дорога до Парижу» 2015 .

Захід ініціює «позитивний порядок денний» 21-ої сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (КС 21) у грудні 2015 року в Парижі.

21 сесія Конференції Сторін зосередиться на підписанні угоди, яка матиме юридичні наслідки для всіх країн і Фонду зеленого клімату, які візьмуть на себе відповідальність за виконання зобов’язань, та на визначенні податку на викиди вуглецю.

Організація «Р20 Регіони кліматичних дій» працює над створенням та збільшенням різнобічних рухів підтримки, які сприятимуть підписанню глобальної кліматичної угоди, шляхом залучення регіональних і місцевих акторів.

Для масштабних ініціатив будуть доступні як державні інноваційні фінансові інструменти (доінвестиційний фонд), так і приватні (платформи інвестиційного фонду).

Метою саміту було зібрати разом і залучити широке співтовариство акторів до руху: області, великі міста, підприємства і фінансові інститути з різних галузей екологічного господарювання, а також громадянське суспільство.

Цей захід дав можливість оголосити про створення та фінансування інноваційних проектів , що забезпечать стійке скорочення викидів парникових газів на глобальному рівні . Таких проектів, як: світлодіодне освітлення в Бразилії для 1,5 млн. світлодіодних вуличних ліхтарів та один гігават відновлюваної енергії в країнах Субсахарської Африки.

Читати також: Футбольне поле збирає кінетичну енергію 

Через конкретні зобов'язання як мінімум 28 країн, Сполучені Штати зменшать свої викиди вуглекислого газу на 17 відсотків до 2020 року.

Президент Франції Франсуа Олланд засвідчив, що Франція візьме участь в роботі Зеленого кліматичного фонду до кінця 2014 року.

Підтримуючи ініціативу Світового банку з питань ціноутворення вуглецю, Олланд підкреслив, що "забруднення має дорого коштувати, якщо ми хочемо інвестувати в чисту та ефективну енергію". П'єр-Анрі Гіньяр

Посол П'єр-Анрі Гіньяр виконуватиме обов’язки генерального секретаря COP21, 21-ї сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в грудні 2015 року, у Парижі. 

Паризька декларація є міжгалузевою ініціативою, заснованою Р20 і ТОВ «World Climate Ltd» . Ця Декларація субнаціональних урядів, бізнесових та фінансових структур підтримає міжнародну кліматичну угоду під час Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (КС 21) у 2015 році.

Всесвітній саміт регіонів з питань зміни клімату завершився підписанням Паризької декларації, представленої 11 жовтня Лораном Фабіусом, французьким міністром закордонних справ і міжнародного розвитку та організатором КС 21.

Паризька декларація вперше визначає зобов'язання, які були сформульовані субнаціональними урядами та приватним сектором, і зосереджені виключно на конкретних діях боротьби зі зміною клімату . Вона закликає сторони КС 21 досягти широкої міжнародної угоди з обмеження глобального потепління.

Щоб зібрати підписи лідерів, декларація подорожуватиме світом. Такими подіями, як: кліматичні переговори ООН у Лімі, Перу в грудні 2014 року, Всесвітній зелений економічний саміт 2015 в Дубаї, КС 21 у Парижі 2015 та іншими заходами.

Читати також: Саміт ЄС з питань зміни клімату: віднині кожен робить так, як вважає за потрібне 

Вона буде презентована на КС 21 у Парижі як найсильніша платформа міжнародного державно-приватного партнерства з кліматичних рішень . На вимогу французького уряду, який прийматиме КС РКЗК ООН 21, декларація є частиною позитивного порядку денного.

Остання доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату в черговий раз привернула увагу міжнародної спільноти до прискорення цих змін.

Незважаючи на активну участь Європейського Союзу та Франції в пост-Кіотських переговорах, а також узгоджених конкретних зобов'язань, очевидно, що для боротьби зі зміною клімату, лише зусиль уряду не достатньо.

Загальновідомо, що боротьба зі зміною клімату має охоплювати всі інститути: національні уряди, місцевих виборних посадових осіб, підприємства, фінансові установи, вчених, громадянське суспільство та окремих громадян. 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Надія Хаєцька

Редактор: Анна Коляда

Поділитись в соціальних мережах: