strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Футбольне поле збирає кінетичну енергію

Бразилія - царство футболу Бразилія – царство футболу. І байдуже, чи ви справжній футбольний експерт, чи досі не можете зрозуміти, чому стільки людей ганяються по полю за одним м’ячиком, − весь світ знає, що ця країна просякнута духом гри.Саме тому цілком закономірно, що перше у світі футбольне поле, що виробляє енергію завдяки рухам гравців , з’явилось саме в Бразилії. Футбольний матч із запровадженням нової технології відбувся у районі нетрів Ріо-де-Жанейро, де зустрілися команди молодих гравців.

Пеле – легенда бразильського футболу зі світовим ім’ям – відкрив першу гру і був до сліз зворушений цим заходом. Адже це результат незвичайної співпраці: Пеле та міжнародна нафтогазова компанія Royal Dutch Shell об’єднали зусилля, щоб побудувати перше в світі футбольне поле, де електроенергію для його обслуговування вироблятимуть самі гравці.

поле, що виробляє енергію

Побудований для громади Морро да Мінейра інноваційний спортивний об’єкт є частиною проекту «Твори майбутнє» (Make the future) компанії Shell, який підтримує ідеї з усіх куточків світу.

Компанія відремонтувала місцеве футбольне поле і встановила по всій його площі близько 200 плиток, що збирають енергію , від британської компанії Pavegen, потім покривши їх шаром штучного покриття від AstrоTurf. Плитки разом із сонячними панелями навколо поля підключені до системи прожекторів, які освітлюють поле для молодих футболістів та глядачів.

У той час, коли голова Pavegen інженер Лоуренс Кембалл-Кук (Laurence Kemball-Cook) намагався не розкривати деталі технології роботи плиток, його батько, голова компанії Річард Кембалл-Кук (Richard Kemball-Cook), заявив, що в основі лежить використання системи шестерень. «Коли на плитку наступають, шестерні обертаються і плитка працює як генератор» , - каже Річард.

Пеле та молоде покоління

Кожна плитка сьогодні коштує близько 500 доларів, але ціна на них зменшується, оскільки, як заявляє Кембалл-Кук, «компанія зі штатом у 35 працівників постійно вдосконалює технологічний процес».

Pavegen вже встановлювала аналогічні плитки на вокзалах в Європі, у торгових центрах Австралії і в Терміналі 3 аеропорту Хітроу в Лондоні, але на футбольному полі вони впроваджують цю технологію вперше.

Цей проект є частиною програми Shell "Твори майбутнє" (Make the future), мета якої надихнути молодих людей і підприємців обирати кар’єру в науковій і технічній сфері.

Вона також закликає молодь застосовувати свій розум для розробки відновлювальних джерел енергії. Керівник Shell Brazil Андре Араужо (André Araujo) заявив: «До 2050 року весь світ буде споживати на 75% більше енергії, ніж сьогодні. Для того, щоб задовольнити цей додатковий попит, нам необхідні нові джерела енергії і нове покоління вчених та інженерів, які палатимуть свіжими ідеями. Ось що потрібно для розвитку».

Рекордсмен з числа виграних чемпіонатів світу з футболу Едсон Арантіс ду Насіменту, більш відомий як Пеле, був надзвичайно зворушений цим проектом і висловив надію, що нове поле допоможе викликати цікавість у місцевих дітей не тільки до спорту, але і до науки.

Пеле

 «Мій батько назвав мене Едсоном на честь Томаса Едісона», – сказав легендарний бомбардир. Він сподівається, що наступне покоління бразильців допоможе принести країні такий ж успіх у науці, як і у футболі.

«Я певен, що найближчим часом ученими номер один у світі стануть саме бразильці», – додав Пеле.

 

Але варто зазначити, що компанія Shell є ініціатором видобування сланцевого газу в Україні , що може обернутися для нашої країни справжньою екологічною катастрофою . Читайте докладніше у статтях Що приховується за видобуванням сланцевого газу в Україні? Видобуток сланцевого газу. Погляд екологів і Сланцевий газ в Україні: «з екологією якось розберемося» та про іншу діяльність   Shell - у ]]> 14 проектів, які призведуть до кліматичної катастрофи ]]> , Покер з високими ставками: на кону – наш клімат , Рейтинг світових компаній-руйнівників, винних у зміні клімату , Глобальне потепління: жахлива математика (Прим.ред.).

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Валентина Білокриницька ]]>

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: