strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Франція стає першою в світі країною, яка збирається заборонити супермаркетам викидати їжу

Франція робить революцію у подоланні проблеми харчових відходів У прагненні вирішити подвійну проблему – марнування їжі та бідність, Франція нещодавно прийняла революційний закон, який вимагає від супермаркетів віддавати нерозпродану їжу на благодійність або тваринам, в інакшому випадку – погрожує штрафом до 75 тисяч євро (82 324 долари) та двома роками ув’язнення. Закон, який було одноголосно прийнято Сенатом Франції, є приводом для щорічного скорочення 7,1 мільйона тонн продовольчих відходів у країні  вдвічі .

Читати також:  Марнування їжі у голодному світі

Згідно з новим законом, супермаркети площею більше 4 305 кв. футів, повинні підписати контракти з благодійними організаціями, інакше їм загрожують суворі штрафи ; крім того, вони будуть позбавлені можливості навмисного псування їжі, строк придатності якої закінчується. Закон спеціально орієнтований на продавців роздрібної торгівлі, які розливають відбілювач на нерозпродану їжу, щоб запобігти її вилученню зі смітника безхатченками та іншими нужденними, які харчуються залишками їжі зі смітників супермаркетів.

Франція та супермаркети

Закон також спрямований на навчання споживачів . “The Guardian“ повідомляє, що кожного року в Франції з 7,1 мільйона тонн викинутої їжі – 11% викидається продавцями роздрібних магазинів , але більша частина – 67%  –  викидається самими споживачами. Вартість  харчових відходів оцінюють у 20 мільярдів євро (21,95 мільярдів доларів). Як результат, урядом було постановлено обов’язкові навчальні програми в школах та на підприємствах, що стосуються викидання їжі, її вартості та зниження цієї негативної тенденції.

Супермаркетам заборонять викидати їжу

Щороку по всій землі викидається приблизно 1,3 мільярдів тонн їжі – за оцінкою Світового банку, цей показник коливається між однією чвертю та однією третиною всіх виготовлених харчових продуктів . Незважаючи на це, програми з використання харчових залишків – це рідкість і значною мірою вони добровільно-мотивовані благодійними організаціями та окремими власниками магазинів .

Шерлі Камерон (Charley Cameron)

Читати також:  Супермаркет без упаковки Екологічна свідомість споживачів: безвідходні ресторани та креативний підхід до збуту не ідеальних на вигляд продуктів

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ганна Шкалікова

Редактор: Тетяна Терещенко

Поділитись в соціальних мережах: