strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Інтерактивна мапа змін клімату

Американська дослідницька організація Центр Глобального Розвитку ( ]]> Center for Global Development ]]> ) створила он-лайн мапу, що відображає прогнозовані наслідки змін клімату для всіх країн світу. Ця програма дозволяє інтерактивно оцінити та порівняти 3 види ризиків для кожної окремої країни.

Судячи з карти, Україні серйозні природні проблеми не загрожують.

Ризик проявів природних катаклізмів

  Рейтинг країн на сумарними прямими ризиками

Зображення: Рейтинг країн за сумарними прямими ризиками.

На   ]]> цих мапах   ]]> зображений рейтинг країн за чотирма параметрами прогнозованих змін клімату: катаклізми, підвищення рівня моря, зменшення врожайності  у сільському господарстві та сумарні ризики. Країни позначені кольорами, що по низхідній відповідають рівню впливу -  від темно-червоного до жовтого відповідно.

Зліва від мапи можна вибрати вигляд: безпосередній ризик ( Direct Risks , загроза лише від фізичних факторів змін клімату) або загальна вразливість ( Overall Vulnerability , ризик з урахуванням можливостей окремих країн боротися з впливом змін клімату). З правого боку вибирається регіон та категорія доходу (низький -   low income ; нижче середнього -   lower middle income ; вище середнього -   upper middle income ; високий, не ОЕСР(Організація економічного співробітництва та розвитку) -   high income non OECD ; високий ОЕСР -   high income OECD ). Щоб побачити рівень ризику окремо для кожної країни, наведіть курсор на зображення країни на мапі.


Читайте також   ]]> Зміни клімату, які можна побачити ]]>


Мапа складена на основі нових, зрозуміло систематизованих даних, які були оприлюднені в доповіді Девіда Вілера ( David Wheeler ), старшого наукового співробітника Центру всесвітнього розвитку ( Center for Global Development - CGD ),  - "Визначення вразливості до змін клімату: допомога у пристосуванні" ( ]]> Quantifying Vulnerability to Climate Change: Implications for Adaptation Assistance ]]> ).

Згадані вище дані є першими, що охоплюють весь світ, а точніше 233 держави та інші політичні формування. У доповіді представлена методологія роботи як для країн, які надають допомогу, так і для всіх інших. Сама методика стосується того, як розробити ефективний і одночасно рентабельний план пристосування до змін клімату, який можна застосувати до усіх 233 країн з метою вирішення трьох основних проблем чи будь-якої їхньої підкатегорії.

На карті лише 169 із 233 країн зафарбовані відповідним для них відтінком. Справа у тому, що на мапі такого масштабу неможливо зобразити малі острови, які теж надзвичайно вразливі до підвищення рівня моря, а також інші формування, але вони все одно вказані у доповіді та оприлюднених даних.

У звіті пропонується два приклади використання інформації: допомога 20 малим та низькорозвиненим острівним державам у пристосуванні до підвищення рівня моря та загальна допомога країнам з низьким рівнем доходу у пристосуванні до катаклізмів, підвищення рівня моря та зменшення врожайності у сільському господарстві.

]]> Погратись із мапою можна тут. ]]>

Найвразливіші країни

За показником   прямої вразливості до екстремальної погоди 1-3 місце посідають, відповідно, Китай, Індія та Бангладеш . Весь червоний і  Північно-Американський континент.

Рейтинг країн за сумарною загальною вразливістю до змін клімату

Зображення: Рейтинг країн за сумарною загальною вразливістю до змін клімату.

Від підняття рівня океану в першу чергу прямо потерпатимуть Джібуті (Пн.-Сх. Африка), Грінландія і Монако,   а опосередковано -  Ліберія, М’янма та Гвінея-Бісау.   Від втрати родючих земель прямо і опосередковано постраждають вся Африка, Близький Схід, Індія і Латинська Америка .

За всіма прямими негативними впливами, тобто за сумою екстремальної погоди, затоплення і втрат родючості,   найгірше буде густонаселеним Китаю і Індії,  а також ПАР . Якщо ж врахувати всі загальні фактори, то найбільше постраждають Сомалі, Бурунді і М’янма. Найменше –   Швеція, Норвегія і Фінляндія.

Україна – на 149 місці за прямими ризиками і 113 – за загальними . Непоганий результат для нашої країни. Однак треба мати на увазі, що населення постраждалих країн змушене буде   шукати собі більш придатні території   і джерела існування, і Україна виглядає якраз підходящою. Також, в карті враховано тільки 3 показники – негода, підтоплення і втрата родючості, тоді як поза увагою дослідження лишились   поширення хвороб ,   нестача питної води   та   збитки від економічних санкції   за викиди СО2.


Читайте також   ]]> Україна матиме Національний план адаптації до зміни клімату ]]>


Для   КліматІнфо  підготувала та переклала:   ]]> Оксана Дущенко ]]>

Редактор:   ]]> Наталія Понеділок ]]>

Поділитись в соціальних мережах: