strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Кліматичні зміни здійснюють рейд на споживчі склади

Зміни клімату загрожують устрицям

У зв'язку зі змінами клімату з нашого меню поступово зникають певні продукти, як-от: шоколад, кава, вино, бекон, арахісове масло. А тепер ще й устриці.

Проблема зникнення делікатесних продуктів, як-от устриць, не мала би особливо обходити широку громадськість, якби їхнє вимирання не свідчило про серйозні екологічні проблеми. Зокрема, причиною поступового зникнення устриць є окислення океану.

Цю ситуацію Елізабет Гросман ]]> пояснює ]]> так:

Холодні кислотні води підіймаються з глибин Тихого океану і потрапляють до фіордів, заток та дельт річок в штатах Орегон і Вашингтон (США) та в провінції Британська Колумбія (Канада). Ці води найгіршим чином впливають на розмноження всім відомих устриць і, таким чином, завдають шкоди економіці та навколишньому середовищу.

За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень ( NOAA ), кислотність океану підвищилась на 30% з часів Великої промислової революції. Я кщо рівень викидів вуглецю не зменшиться, до кінця століття рівень кислотності світових океанічних вод підвищиться на 150 %, порівняно з тим, яким він був протягом останніх 20 мільйонів років .

Ще століття тому устриці зовсім не були делікатесом: їх було багато, й коштували вони недорого. Але зміни клімату впливають навіть на наше меню. Замість того, щоб смакувати устрицями, будемо споживати цвіркунів і вважатимемо їх делікатесом.

Як зазначалося на початку, кліматичні зміни впливають на кількість й інших продуктів харчування:

1) бекон: Експерти радять запасатися беконом, бо скоро він може бути не по кишені пересічному громадянину. Оскільки глобальне потепління зменшує врожаї кукурудзи,  то поголів'я свиней нічим годувати, відповідно, постачальники м’яса несуть збитки. Тож перспектива смакувати продукти лише «зі смаком бекону» є цілком реальною.

2) вино : Каліфорнія страждає через підвищення середньорічної температури, яке призведе до зменшення територій, де культивують виноград, за передбаченнями екологів, до 50% за наступні 30 років. Вина на полицях магазинів ставатиме все менше й менше.

3) кава : Кавові дерева дуже чутливі, тому не можуть витримувати зависоких температур. Як тільки температура підвищується, скорочується врожай.

4) шоколад : Любителі шоколаду мають двадцять років, щоб смакувати ним - приблизно за такий термін глобальне потепління наблизиться до регіонів, які постачають какао-боби. Хоча це не означає, що людство залишиться без шоколаду, але доведеться придумати інші способи його виготовлення. В цій ситуації більше шкода не любителів шоколаду, а фермерів , що вирощують какао-боби. Їм доведеться готуватися до скорочення прибутків і вирощування нових культур, на які не впливали б негативно високі температури.

Читайте також  М'ясо призводить до зміни клімату: їж зеленіше

 

Для КліматІнфо переклала (та підготувала) Олександра Лиганенко

Редактор: Анастасія Чабаненко

Поділитись в соціальних мережах: