strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Шість екологічних супер-ідей для вашої сім’ї

Ставай зеленим Чи замислювались ви про те, щоб спробувати жити екологічно, не витрачаючи на це зайвого часу, грошей та зусиль? Ми підготували для вас шість чудових екологічних новорічних цілей, які весело, легко та недорого втілювати в життя. Кожен із цих маленьких кроків зможе принести користь довкіллю, не відбираючи багато часу і не вимагаючи вас кардинально змінювати свій стиль життя.

Фото: bdiusa.com

Більшість з них настільки прості, що ваші діти також зможуть приєднатися до їх виконання. Ви лише за кілька кроків від того, щоб стати більш екологічним споживачем у 2016 році, тож навіщо зволікати? Оберіть одну чи кілька цілей з наведених нижче і починайте змінювати світ на краще просто зараз.

Перехід на тканинні серветки

Фото: Shutterstock

Перехід на тканинні серветки

Якщо ваша сім’я їсть тричі на день (без урахування перекусів), то ви використовуєте в середньому 4 380 паперових серветок на рік. Ого! Паперові серветки не надто корисні для навколишнього середовища , тому, використовуючи тканинні, ви допоможете зберегти більше дерев від вирубування, скоротити використання енергії і води та знизити рівень забрудненості від паперових фабрик. Перехід на тканинні серветки зовсім не завдасть вам клопоту. Вони легкі, недорогі і представлені безліччю класних дизайнів та кольорів. За тиждень ви будете дивуватись, чому використовували паперові серветки так довго.

Типовій сім’ї із чотирьох осіб слід придбати достатню кількість серветок для всіх прийомів їжі на тиждень, а це щонайменше 25-35 тканинних серветок. Якщо прати їх двічі на тиждень, ви завжди матимете тканинну серветку під рукою. Тканинними серветками можна користуватися кілька років, тому їхня початкова вартість повністю компенсується. Крім того, коли вони стають зовсім непридатними для використання на кухні, ви зможете використати їх для прибирання.

Органічні яблука

Фото: Shutterstock

Органічне харчування з «Брудною дюжиною»

Деяким сім’ям складно повністю перейти на органічне харчування: це потребує додаткових витрат, до того ж органічна їжа не завжди доступна. Однак одна з екологічних цілей, які ми пропонуємо – спробувати усі продукти з переліку «Брудної дюжини» в органічній формі. До «Брудної дюжини» входять продукти з найбільшим вмістом пестицидів , щоб ви могли з’ясувати, які фрукти та овочі найважливіше купувати органічно вирощеними. Навіть якщо це всі органічні продукти, які купує ваша сім’я, ви все одно обмежите споживання основних хімікатів, пестицидів та інших шкідливих для здоров’я речовин, та суттєво не зміните бюджет, вносячи ці 12 органічних одиниць у ваш раціон.

 

  1. Яблука
  2. Селера
  3. Томати
  4. Огірки
  5. Виноград
  6. Стручковий перець (гострий)
  7. Імпортовані нектарини
  8. Персики
  9. Картопля
  10. Шпинат
  11. Полуниця
  12. Солодкий перець (паприка)

 

Сімейні вечори

Фото: Shutterstock

Запровадження сімейних ігрових вечорів

Сімейний ігровий вечір – це не лише чудова новорічна ціль, що базується на згуртованості, але й прекрасна нагода попрацювати над втіленням у життя інших екологічних цілей, таких як зведення до мінімуму часу, проведеного з медіа-пристроями, зменшення споживання електроенергії і зниження стресу . Для початку заплануйте один сімейний ігровий вечір на тиждень. Згодом вам може це настільки сподобатись, що ви організовуватимете їх двічі на тиждень чи навіть частіше. Захопіть кілька екологічних настільних ігор, якийсь здоровий перекус та насолоджуйтесь відпочинком. Чудова ідея - запросити на ігровий вечір ще одну сім’ю, що допоможе всім зняти напруження та розслабитися, зігравши у круті сімейні ігри.

Відмова від товарів короткочасного користування

Фото: Abeego wraps

Відмова від трьох товарів короткочасного користування та товарів з надлишковою упаковкою

Майже всі ми купуємо товари короткочасного користування та товари з великою кількістю упаковки. Одноразові бритви, пакети з-під соку, жерстяні медичні посудини одноразового використання, обгортки від батончиків… Повністю відмовитися від них неможливо. Але навіть якщо ви зведете до мінімуму споживання хоча б декількох з них, це дозволить зменшити кількість відходів, скоротити використання води та енергії. Придивіться до свого дому і з’ясуйте, які одноразові товари ви часто купуєте. Після цього оберіть принаймні три з них та прямуйте до екологічного життя завдяки вашому споживацькому вибору.

Нижче наведено перелік деяких товарів швидкого вжитку, від яких було б чудово відмовитись. Ви можете продовжити його самостійно.

 

  1. Поліетиленові пакети. Купуйте пакети та харчові упаковки багаторазового використання.
  2. Пакети з-під соку. Віддайте перевагу посудові, який можна використовувати багаторазово.
  3. Пластикові пляшечки з рідким милом. Купуйте пляшечки, придатні для повторного використання і наповнюйте їх милом самостійно.
  4. Одноразові чайні пакетики. Купуйте листовий чай та користуйтесь ситечком.
  5. Паперові форми для випічки. Замість них використовуйте силіконові чи металеві форми.
  6. Зубні щітки. Користуйтеся щітками з можливістю подальшої утилізації або щітками зі змінними насадками.
  7. Чорнильні картриджі. Використовуйте багаторазові картриджі.
  8. Одноразові батарейки. Використовуйте акумуляторні батарейки.
  9. Дитячі серветки. Створіть власні домашні серветки або використовуйте тканинні.
  10. Одноразові пластикові ручки. Використовуйте ручки зі змінною пастою.
  11. Батончики в поліетиленових обгортках. Віддайте перевагу солодощам домашнього приготування.
  12. Пластикові бритви. Купуючи два електричні станки чи два станки з можливістю подальшої утилізації, ви заміняєте ними до 104 одноразових пластикових станків на рік. Якщо ж ви все-таки вирішили користуватися пластиковими – купуйте ті, які в подальшому можна безпечно утилізувати.

 

Природні миючі засоби

Фото: CDC/ Dawn Arlotta

Безпечні для природи мийні засоби

Можливо, ви ще не готові повністю перейти на користування безпечними для природи мийними та косметичними засобами, але перший крок до цього – купівля кількох видів екологічних мийних засобів. Є кілька видів засобів, на користування якими легко перейти, не витрачаючи багато грошей, часу чи нервів: мило для рук, мило для прання та засіб для миття посуду. Обираючи їх, уникайте засобів зі штучним кольором та запахом, неприроднім блиском, та засобів зі вмістом хімікатів, назви яких навіть вимовити важко. Шукайте мило з ПАР без запаху, або таке, яке містить ароматизатори природного походження. Перевірте, щоб це був засіб, що розкладається, не тестується на тваринах, без фосфатів та в упаковці з повторно використаних матеріалів або з можливістю подальшої переробки.

Читати також:  Як власноруч створити екологічні мийні засоби? Екологічні засоби для видалення плісняви: переваги та недоліки

Органічне морозиво

Фото: Jennifer Chait

Відмова від неорганічного морозива

Зараз, поки надворі холодно, думки про морозиво можуть здатися вам дивними. Проте відмова від неорганічного морозива - це ще один маленький крок, що допоможе вам наблизитись до вашої новорічної мети. Заплануйте цей крок вже зараз! Подумайте про те, яка кількість картонних і пластикових упаковок, паличок та інших матеріалів супроводжують виробництво морозива. Крім цього, багато видів морозива містять штучні барвники, ненатуральні ароматизатори та інгредієнти. Тому перехід на домашнє морозиво цього літа буде ще одним простим, екологічним та надзвичайно веселим кроком до вашої мети. Кілька комплектів формочок, блендер та будь-які здорові натуральні інгредієнти - і можна розпочинати.

За матеріалами Дженніфер Чейт (Jennifer Chait)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Войтенко

Редактор: Катерина Буряк

Поділитись в соціальних мережах: