strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Урядам радять готуватись до зростаючої міграції через кліматичну зміну

Міграції через зміну клімату Урядам слід готувати плани для переселення мільйонів людей, які, можливо, будуть змушені покинути свої домівки у зв’язку з природніми катастрофами та надзвичайною погодою, пов’язаною з глобальним потеплінням.

На фото: Надзвичайні події у 2013 році позбавили даху 22 мільйони людей (найбільше руйнувань завдав тайфун Хайян у Філіпінах), і це втричі більше, ніж кількість переселених через конфлікти. Фотограф: Донді Таватао (Dondi Tawatao).

Експерти, посилаючись на свідчення, що незвичайна погода та природні катастрофи змушують набагато більше людей залишати їхні домівки, аніж війни, стверджують, що урядам країн варто краще планувати зростання міграції, яке спричинене кліматичною зміною.

Прогнози провідних кліматологів щодо підвищення рівня моря, періодів сильної спеки, паводків та посух, пов’язаних з глобальним потеплінням, швидше за все змусять мільйони людей втекти від гріха подалі, і, на жаль, не всі зможуть повернутись назад.

Це питання є політично залежним у час, коли економічна суворість напружує щедрі уряди приймаючих країн та антиіммігрантських настроїв, що підіймаються у багатьох країнах, особливо в Європі.

Читати також: Економісти підтримують негайні дії по зупиненню глобального потепління

«Через природні катастрофи переселяється від 3 до 10 разів більше людей, ніж через усі конфлікти та війни в світі разом», – говорить Ян Ігіленд (Jan Egeland), голова Норвезької Ради у справах біженців, яка забезпечує діяльність Центру Моніторингу Внутрішніх Переміщень (the Internal Displacement Monitoring Centre (IDMC)) у Женеві.

Дані цього центру показують, що 22 мільйони людей були переселені через екстремальні події у 2013 році (найбільше руйнувань завдав тайфун Хайян у Філіппінах) і це втричі більше, ніж кількість переселених через конфлікти. А в інші роки коефіцієнт був набагато більшим.

Читати також: Наймогутніший в історії людства тайфун Хайян крокує планетою

У ранні 1970-ті, загальна кількість переселенців була близько 10 мільйонів. До екстремальних подій також відносяться землетруси та цунамі, що не пов’язані з погодою.

«Все більше людей у зростаючій популяції живуть під загрозою ще більш екстремальних погодних умов », – говорить Ігіленд на конференції в Осло стосовно міграції та зміни клімату.

Чалока Бейані (Chaloka Beyani), спеціальний доповідач ООН з прав міжнародних переселенців, повідомив видання Reuters, що уряди повинні активізувати планування міграції: «У майбутньому ми будемо більше займатись плануваннями переселень людей, що живуть під постійною загрозою»

Через відлигу льодовиків від Анд до Альп і льодового покриву Гренландії, починаючи від 1900 року, рівень моря зріс на 19 см та посилює штормові нагони в багатьох прибережних районах, відповідно до групи експертів ООН з клімату. Все це вказує на подальше зростання від 26 см до 82 см до кінця 21 століття. Експерти говорять, що принаймні 95% складають вірогідність того, що основною причиною потепління є людська діяльність, у ході якої спалюється викопне паливо.

«Ми не повинні чекати, поки острів затоне, що можливо станеться у найближчі 50 років, і вся популяція зникне, – говорить Беяні. – Отже, повинен бути спланований рух та переселення».

Зміна клімату також додала причин людям залишити домівки, руйнуючи ресурси їжі та водні джерела. За словами Бейані, доступ до ресурсів, обмежених кліматичними факторами, породжують конфлікти .

Читати також: ООН: потепління загрожує світовій безпеці

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Віола Нгуєн ]]>

Редактор: ]]> Наталія Гуральчук  ]]>

Поділитись в соціальних мережах: