strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Китай та інші найбільші забруднювачі світу виказали недовіру Австралії щодо політики зі зміни клімату

Австралія має відповісти Найбільші країни-забруднювачі парниковими газами, включно з Китаєм та Сполученими Штатами, надали список запитань й вимог австралійському урядові стосовно політики  «прямої дії».  

Останнього разу позиція Канберри щодо глобального потепління зазнала тиску з боку Китаю, який звинуватив Австралію в тому, що вона не зменшує викиди належним чином та надав прохання встановити справедливість.

Читати також:  Найгірші кліматичні "свині" світу

Пекін також поставив питання австралійському державному фонду, який є ключовою ланкою політики «прямої дії», чи готовий він різати ціни на вугілля та виконати взяте зобов’язання знизити, як мінімум на 5% викиди рівня 2000 року терміном до 2020 . Адже саме цей фонд відповідає за надходження коштів підприємствам-забруднювачам задля зменшення викидів.

Питання до Австралії були виказані від Організації Об’єднаних Націй напередодні Паризького кліматичного саміту, що має відбутись у грудні, і де передбачається підписання світової угоди з боротьби із зміною клімату.

Читати також:  2015-й – доленосний рік у боротьбі зі зміною клімату

Причиною появи низки питань стало засудження у дипломатичних колах того, що австралійського міністра чи головного представника із питань зміни клімату не було на перемовинах під час Форуму провідних економік з енергетики та клімату у Вашингтоні.

Форум проводився з метою об’єднання представників міністерств із 17 країн у прагненні прискорити роботу з кліматичної домовленості. Австралію представив голова департаменту навколишнього середовища Гордон де Броуер.

Серед інших питань від ООН до Австралії:

  • Сполучені Штати запитали, чи державний фонд є єдиним органом, що займається ціноутворенням на вугілля, або ж Австралія планує ввести додаткову альтернативу.
  • Бразилія звинуватила Австралію у «недостатній амбітності» та поцікавилась, чи збільшуватимуть кількість цілей зі зменшення викидів найближчим часом. Також було зауважено, що Австралія значно уповільнила темп зменшення промислових викидів шляхом створення сільськогосподарських програм, як, наприклад, будівництво теплиць.
  • Китай та Бразилія разом зазначили, що промислові викиди у Австралії зросли більше ніж на 30% між 1990 р. і останнім десятиліттям. Підрахунки були проведені згідно з обліковими нормами викидів.
  • Європейський Союз запитав, чи державний фонд зі зменшення викидів зможе забезпечити 15-20% зниження викидів до 2020 року. За словами Австралії, все це буде досягнуто, якщо інші країни також виконуватимуть свої зобов’язання.

Ервін Джексон, заступник генерального директора Інституту Клімату та досвідчений спостерігач кліматичних переговорів, зазначив, що такі запитання показали, що міжнародна спільнота вважає, що австралійські заходи є вкрай незначними, адже на меті - недопущення глобального потепління більше ніж на 2 градуси, та додав, що світова стурбованість, яку ми спостерігаємо, є лише початком. Якщо уряд не отримає довіри - критика буде продовжуватись через те, що інші країни значно прискорили та поглибили свої дії у цьому напрямку.

З австралійського боку надійшов сигнал, що вони все таки представлять новий план 2020 до зустрічі у Бонні.

Уряд австралійського прем’єр-міністра Тоні Еббота має екологічний план дій лише до 2020 року, та деякі місцеві аналітики прогнозують, що згідно з дійсним планом навряд чи вдасться досягти зменшення викидів на передбачені у ньому 5%.

Кілька тижнів тому до державного фонду фінансування надійшов запит про надання 2,55 млд. доларів на зниження викидів. Результати стануть відомі найближчим часом.

Поставленні країнами запитання - лише частина поглибленого вивчення виконання кліматичних зобов’язань. Кожна розвинена країна має відповісти на низку питань, і детальне вивчення становища пошириться на всі країни після Паризького саміту.

Питання, спрямовані до Австралії, вже мають неодноразовий характер. Австралія сьогодні забруднює своїми викидами навколишнє середовище більше, ніж будь-яка європейська країна, за винятком Німеччини.

Передбачається, що Австралія надасть відповіді у письмовому вигляді під час кліматичної зустрічі ООН у червні в Німеччині.

Говард Бемсі, колишній австралійський посол з особливих доручень з питань клімату і професор Австралійського національного університету, зауважив, що складні питання показують міжнародну стурбованість тим, що відбувається всередині країни та назвав дипломатію австралійського уряду під час останніх переговорів з питань клімату дуже повільною. Він також додав, що Австралія може поліпшити своє становище і без радикальних змін у своїй політиці, але за умови присутності своїх міністрів під час усіх ключових зустрічей.

Поставленні питання є також шансом австралійського уряду краще пояснити, як внутрішня політика сприятиме досягненню позитивних результатів, яких світ очікує від Австралії.

Також містер Говард Бемсі зауважив, що було б вкрай бажано, щоб міністр закордонних справ Джулія Бішоп або дійсний міністр екології Грег Хант взяли участь у форумі у Вашингтоні.

Така увага з боку міжнародного представництва виникла в результаті того, що у бік уряду все частіше надходять дорікання у несерйозному ставленні до зміни клімату. У доповіді цього місяця були жорстко розкритиковані Асоціація енергопостачання Австралії та власники електростанцій, які майже повністю ігнорують це питання.

Китай сьогодні є найбільшим забруднювачем на одиницю населення. Його також звинуватили у тому, що він не робить достатньо для зменшення рівня викидів, але висуває великі вимоги до інших країн. Слід зауважити й те, що економіка Китаю все ще знаходиться у процесі розвитку.

Китай зобов’язався минулого року зменшити ріст викидів щонайменш до 2030 року.

Аналітики виявили, що сьогодні Китай проводить найбільш масштабну політику зі зменшення викидів, яка будь-коли існувала. Також ця країна є найбільшим інвестором у галузь відновлювальної енергетики. Китай також заявив про наміри впродовж 15 наступних років побудувати масштабну чисту енергетичну систему.

Читати також:  Забруднення через край: наступного року Пекін закриє свою останню вугільну електростанцію

Звісно, що Китай має ще багато чого зробити у цьому напрямку, але наразі робить значно більше ніж Австралія. Також Китай запроваджує нову політику ціноутворення на вугільну промисловість, а уряд Австралії тільки й займається що суперечками у законодавстві. Китай збільшує програми відновлювальної енергетики - Австралія навпаки скорочує.

Читати також:  Австралійці зарили голови у пісок на знак протесту проти політики прем’єр-міністра Австралії щодо зміни клімату

Для КліматІнфо переклала та підготувала  Оксана  Онушко 

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: