strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як світ бачить зміну клімату

Як країни реагують на зміну клімату Дізнатись, як різні країни ставляться до проблеми глобального потепління та можливих наслідків, можна за допомогою ]]> інтерактивної карти ]]> від сайту RTCC. У той час, як 73% британців закликають уряд підписати угоду про клімат, сайт RTCC вирішив дослідити, що думають про кліматичні зміни інші країни.

RTCC зібрав дані соціальних опитувань про зміну клімату, які проводились 2009-2014 років, щоб виявити, які політики отримають підтримку свого народу після підписання нової угоди про клімат в наступному році, а які країни неохоче сприймуть цей договір.

За результатами вибіркових опитувань стверджують, що в дійсності слід очікувати першого варіанта розвитку подій. В окремих випадках це власне скептичний уряд відстає від своїх людей, а не навпаки. Проте з посиленням наслідків зміни клімату будь-які сумніви будуть розвіюватись. Тому розглянемо детальніше думки різних країн.

Так, 60% канадців вважають, що факти зміни клімату досить переконливі і винити у всьому потрібно людину . 23% вважають, що люди не впливають на зміну клімату . Найбільше скептиків проживає у провінції Альберта, де 17% населення сумніваються у наукових даних. 66% жителів Квебеку довіряють науці, завдяки чому цей регіон можна віднести до найбільш свідомих.

53% жителів Венесуели вважають, що зміна клімату становить серйозну загрозу їхній країні.

83% американців вважають, що уряд США повинен докласти зусиль, щоб зменшити глобальне потепління, навіть якщо це зумовить значні економічні витрати . 52% жителів сказали, що Конгрес повинен вживати більше заходів щодо цієї проблеми, а 46% вважають, що президент Обама повинен діяти рішучіше. Але серед 13 пріоритетів президента і конгресу питання глобального потепління посідає тільки 11 місце.

Для 76% бразильців саме зміна клімату є однією із найбільших загроз.

Читати також: Посуха в Сан-Паулу – сигнал тривоги для планети 

84% аргентинців схиляються до думки, що це людська активність спричинила зміну клімату.

76% жителів Південної Африки теж вважають, що причиною зміни клімату є людська діяльність . Також 81% опитуваних стверджують, що великі компанії не приділяють навколишньому середовищу достатньої уваги.

41% нігерійців теж вбачають у зміні клімату значну загрозу для своєї країни.

85% єгиптян переймаються проблемою зміни клімату та її наслідками . Випереджаючи останні спроби підірвати підписання угоди про зміну клімату, 83% жителів підтримали ідею жорстких санкцій для тих країн, які не дотримують своїх зобов’язань перед екологією.

72% французів вважають , що їхній уряд використовує проблеми навколишнього середовища в якості виправдання підвищення податків. Тільки 9% населення думає, що підтримка уряду необхідна для забезпечення раціонального використання енергії. А 95% жителів Франції взяли активну участь у боротьбі зі зміною клімату.

38% поляків зараховують зміну клімату до однієї із найсерйозніших проблем сьогодення . Тільки 26% вважає, що бізнес та промисловість повинні нести відповідальність за наслідки зміни клімату. А 32% зізнались, що особисто не долучались до боротьби із цією проблемою.

Читати також: Польща і Болгарія - країни з найзабрудненішим повітрям у Європі 

73% жителів Великобританії вважає, що світові лідери повинні негайно підписати угоду про зміну клімату . І тільки 33% думають, що боротьба із зміною клімату може негативно відбитись на економіці країни. 

Читати також: Для боротьби із забрудненням повітря в Лондоні організують неділі без автомобілів 

81% населення Швеції погоджується, що зміна клімату є однією із найбільш серйозних проблем сьогодення , і аж 80% бере активну участь у боротьбі із нею . 39% жителів вважають зміну клімату єдиною серйозною проблемою, з якою зіткнувся світ.

Читати також: 99 % сміття Швеції йде на переробку

24% росіян знають про зміну клімату . Цей показник сягає 42% для мешканців столиці країни, Москви. 27% всього населення вважає, що ефективних методів для боротьби із зміною клімату не існує, тому не слід даремно витрачати сили. 24% не змогли запропонувати жодного варіанту того, як вони особисто можуть взяти участь у боротьбі із цією проблемою.

Земля потерпає від людини

93% китайців винуватять людську діяльність у спричиненні зміни клімату . 19% пророкують, що світ наближається до екологічної катастрофи , якщо люди не змінять свої звички. 93% звинуватили великі компанії у байдужості до цієї проблеми. Глобальна зміна клімату належить до основних потенційних загроз для Китаю, але тільки 39% населення вважають її найважливішою.

Читати також: Зміна клімату: Китаю загрожує аномальна спека 

72% японців розглядають зміну клімату як головну загрозу своїй країні.

Майже 100% населення Бангладеш підтвердили, що протягом останніх 10-30 років на собі відчули наслідки зміни клімату. 57% повідомили, що відчули значний вплив . 46% жителів вважають, що зміну клімату спричиняє Бог або природа, в той час, як 31% винуватять у цьому людину.

80% індійців стверджують, що зміну клімату провокує людська діяльність, але 51% зазначили, що вже втомились від всієї метушні, здійнятої навколо проблем навколишнього середовища . 67% населення вважає, що уряд використовує ці питання, аби виправдати підвищення податків.

Читати також: Індія: за свою байдужість доведеться заплатити? 

85% філіппінців стверджують, що протягом останніх трьох років відчули влив зміни клімату на собі . Цей показник найвищий у містах і сягає 90%, а у сільських місцевостях він знижується до 79%.

45% австралійців стверджують, що серйозно переймаються проблемою зміни клімату і вважають, що країна повинна вжити необхідних заходів, навіть якщо такі дії вимагатимуть значних витрат. І тільки 7% не бачать потреби в будь-яких заходах для зменшення викидів вуглекислого газу.

Читати також: Австралійці зарили голови у пісок на знак протесту проти політики прем’єр-міністра Австралії щодо зміни клімату

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ольга Кузьмин

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: